Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Допомагала викрадати українських дітей, але вибовкала про це: поплічниці Путіна теж доведеться відповідати

Допомагала викрадати українських дітей, але вибовкала про це: поплічниці Путіна теж доведеться відповідати

Хто така Львова-Бєлова, яку разом із Путіним хоче заарештувати Міжнародний кримінальний суд?

5 хв на прочитання18 Березня 2023, 11:13
Володимир Путін та Марія Львова-Бєлова. Фото: прес-служба Кремля Володимир Путін та Марія Львова-Бєлова. Фото: прес-служба Кремля
Поділитись:

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт не лише Володимира Путіна, а й уповноваженої за президента Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової. «Дзеркало» коротко розповідає про цю жінку.

Дружина священика та мати 22 дітей

Марії Львовій-Бєловій 39 років. Вона одружена зі священиком Російської православної церкви Павлом Когельманом.

У жовтні 2021 року вона стала дитячим омбудсменом при президенті Росії. Зазначається, що цю посаду вона зайняла з порушеннями російського законодавства, оскільки не мала ні профільної, ні жодної іншої вищої освіти, закінчивши коледж за спеціальністю «диригент естрадного оркестру».

Натомість Марія Львова-Бєлова була довіреною особою Путіна (з 2018 року) й обіймала керівні посади в партії «Єдина Росія». Крім того, вона є випускницею так званої школи губернаторів.

У 2020 році стала одним із переможців конкурсу «Лідери Росії», мета якого полягає у пошуку керівників нового покоління та подальшій підтримці їхнього професійного зростання. І того ж року — сенатором у Раді Федерації від Пензенської області.

У її сім'ї дев'ятеро дітей: п'ятеро рідних і четверо прийомних. Окрім того, під опікою Марії Львової-Бєлової перебуває ще тринадцять дітей.

Хлопчик Пилип із Маріуполя

Після початку війни Львова-Бєлова заявила, що усиновила 15-річного підлітка «із підвалів Маріуполя».

На зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у лютому 2023-го Львова-Бєлова заявила, що усиновила 15-річного підлітка «із підвалів Маріуполя». Діалог відбувся приблизно такий:

— Ви самі дитину з Маріуполя всиновили?

— Так, Володимире Володимировичу, завдяки вам.

— Маленький?

— Ні, 15 років. Тепер я знаю, що таке бути мамою дитини з Донбасу. Складно, але одне одного точно любимо.

— Найголовніше.

— Це так, але з усім же впораємося, правильно?

— Звичайно.

Українські ЗМІ з'ясували, про якого хлопчика йдеться. Його звуть Пилип, і йому вже 16 років. Він справді з Маріуполя — його вивезли з міста ще торік у липні.

За словами самої Львової-Бєлової, з самого початку хлопчик ненавидів усе російське, йому були чужі традиції ортодоксального православ'я, але вже через два місяці виховання Пилип почав «інтегруватися».

Марія Львова-Бєлова. Фото: прес-служба Кремля

Про те, як українських дітей навчають любити Росію, омбудсменка розповідала у Громадській палаті.

За словами Львової-Бєлової, минулого літа до Підмосков'я привезли 30 дітей, яких «знайшли у підвалах» Маріуполя. Їхнє ставлення до Росії на той момент було різко негативним.

«Коли ми їх привезли на територію Московської області, щоб вони трошки відновилися, почалася історія, що вони негативно відгукувалися про президента [Путіна], говорили всякі гидоти, співали гімн України, „Слава Україні“ і таке інше», — розповіла уповноважена.

Однак невдовзі після того, як діти були передані під опіку до прийомних родин у Росії, ставлення дітей, за її словами, швидко змінилося.

«Ми почали питати хлопців: «Ось ви кажете, Росія погана. Ну добре, нехай Росія буде поганою, у вас є можливість зараз повернутися». Ніхто з дітей не захотів повертатися, всі сказали: «Нам тут дуже добре». Тому так, є ось цей якийсь негатив, можливо, спочатку, але потім він перетворюється на любов до Росії», — переказувала у своїй промові уповноважена.

Виступ Львової-Бєлової у Громадській палаті став чи не першим випадком, коли омбудсмен відкрито підтвердив те, в чому Росію багато разів звинувачували владу України — у спробі змінити ідеологію та світогляд вивезених до Росії дітей-сиріт.

Дорога до Гааги

Україна неодноразово заявляла, що вивезення дітей із окупованих територій до Росії та передача їх у сім'ї — це депортація та геноцид. Конвенція про запобігання геноциду справді вважає таким «насильницьку передачу дітей однієї національної групи до іншої».

Про те, що вивезення українських дітей на територію Росії вважається військовим злочином, заявила напередодні й незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні, започаткована Радою ООН з прав людини.

Львову-Бєлову представники Conflict Observatory, програми з розслідування військових злочинів РФ в Україні, віднесли до ключових фігур у системі переміщення українських дітей з окупованих територій.

Із цим погодилися й у Міжнародному кримінальному суді.

17 березня, Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Вказано, що Путін та Львова-Бєлова, ймовірно, несуть відповідальність за військовий злочин — незаконну депортацію дітей та їхнє незаконне переміщення з окупованих територій України на територію Російської Федерації.

За даними, озвученими українською стороною, з України до Росії було вивезено понад 16 тисяч дітей.

Тимчасом в РФ відреагували на ордер на арешт Путіна: «"Рецепти" на арешт, що виходять із Міжнародного суду, будуть для нас юридично нікчемними».

Також нагадаємо, що «за затримання Путіна тепер можна заробити до 5 млн доларів»: які наслідки рішення МКС видати ордер на арешт президента РФ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродують з молотка
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Начальник районного ТЦК Одеси та його теща за короткий час "збагатилися" на майже 50 млн грн
3 хв на прочитання19 Жовтня 2023
140 тисяч українських переселенців було позбавлено грошової допомоги, причини
1 хв на прочитання17 Жовтня 2023