Догори
Дати відгук

В Одеських катакомбах вирощують фініки, лимони і горіх

1 хв на прочитання29 Серпня 2020, 16:32
pixabay pixabay
Поділитись:

Кажуть, що в Україні зростає все, що не посади. І навіть в непроглядній пітьмі під землею. Це не казки, а справжнісінька реальність музею "Таємниці підземного Одеси".

Саме тут при світлі рідкісних відблисків туристичних ліхтарів з'явилися на світло паростки фініків, лимонів і горіха в рамках незвичайного експерименту, повідомляє pivdenukraine.com.ua.

Однак "першопрохідцями" підземної "оранжереї" були соняшники. З'явилися перші експериментальні паростки абсолютно випадково, і теж завдяки туристам, розповів Едуард Малюга, екскурсовод музею.

"Хтось із відвідувачів кинув насіння соняшнику, і воно проросло. Насіння було не смажене. Соняшник прожив близько 7 місяців. Потім на нього наступили", - говорить екскурсовод одеського музею катакомб.

Всі інші паростки в катакомбах з'явилися вже не просто так. Це частина невеликого місцевого експерименту. Вони живуть місяцями. Фінік посадили в минулому році. Він проріс не відразу, а тільки в цьому році.

Ростуть експериментальні рослини одеських катакомб абсолютно без світла.

"У насіння вистачає сил прорости, але рости далі сил вже не вистачає. Тому рослина впадає як би в анабіоз. Воно" консервується ": і не вмирає, і не росте далі.  Їй вологи вистачає, ось вона і не вмирає", - зазначив екскурсовод.

Нагадаємо, в Мінекономіки всерйоз взялися за картоплю.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.