Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • В Білорусі у 2021 році зазнали репресій півсотні екологічних некомерційних організацій

В Білорусі у 2021 році зазнали репресій півсотні екологічних некомерційних організацій

Велика хвиля репресій і ліквідацій сталася в липні, і процес не зупинився до сих пір.

1 хв на прочитання16 Жовтня 2021, 22:27
Поділитись:

Також в 2021 році примусово ліквідована 254 некомерційна організація, серед яких громадські об'єднання та установи. Це дані на 14 жовтня за результатами моніторингу Центру правової трансформації Lawtrend і ОЕEC. Про це йшлося під час онлайн-заходу щодо захисту правозахисників та  активістів-екологів від переслідувань.

Йшлося про те, що  велика хвиля репресій і ліквідацій сталася в липні, і процес не зупинився до сих пір. Так, репресії торкнулися різних екологічних організацій - зоозахисних, велосипедних спільнот, захисників дикої природи і екологічних прав громадян. Це також не залежало від того, чи були у організації спільні з державою проекти чи ні: хтось активно працював з державою 20 років тому і потім перестав, а хтось співпрацював і до моменту ліквідації.

Згідно з даними моніторингу Lawtrend, за період з 2020 року самостійно ліквідується 129 громадських організацій.

Як приклад, знаходиться в процесі ліквідації білоруська екологічна організація  «Багна», яка спеціалізувалася на дикій природі і зокрема на водно-болотних угіддях. Причина - мінська міська влада порахувала, що її діяльність політизована, а члени беруть активну участь в екстремістських чатах. Довести це, правда, не змогли, що не завадило 31 серпня винести відповідне рішення.

До слова, зміни клімату можуть викликати технологічні аварії – Європейська економічна комісія ОНН.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко