Догори
Дати відгук

Уряд зафіксує верхню межу ціни газу до квітня та розробить річні контракти

Далі будемо дивитися, якою буде ситуація. Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження.

2 хв на прочитання15 Січня 2021, 11:29
if.gov.ua if.gov.ua
Поділитись:

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що для українців буде розроблено річний газовий продукт, коли ціна на газ для споживачів фіксуватиметься на рік, і таким чином це захистить громадян від непередбачуваних зростань.

Як ідеться на  Урядовому порталі,  державна компанія «Нафтогаз» та інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів і запропонують українцям фіксовану ціну.

За словами прем’єр-міністра, восени минулого року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубічний метр. Він додав, що такий принцип діє у більшості країн Європи, а люди можуть обирати фіксовану ціну на рік або на місяць.

«Уряд вирішив зафіксувати верхню межу ціни газу не вище 6,99 грн за кубічний метр. Це ринок, це ціна газу на ринку, але верхня межа не може перевищувати цю цифру. Ця ціна діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто як мінімум до квітня. Далі будемо дивитися, якою буде ситуація. Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження», — зауважив прем’єр-міністр.

Глава уряду також додав, що було доручення Антимонопольному комітету та профільним міністерствам перевірити факти можливого зловживання на ринку газу та вжити відповідних заходів.

Окрім того, як зазначив Денис Шмигаль, уряд спільно з профільним комітетом Верховної Ради працював над законодавчим урегулюванням питання щодо тарифу на розподіл газу, оскільки він встановлюється місцевими постачальними компаніями й затверджується НКРЕКП.

«Ми хочемо, щоб тариф на розподіл був справедливим для всіх людей. Для цього є напрацьовані механізми й законодавці у парламенті готові таку ініціативу підтримати», — відзначив глава уряду.

Як повідомлялося, у зв’язку зі зростанням цін на компослуги відбулася низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Херсонщині, Буковині, Прикарпатті, Чернігівщині.

У столиці сьогодні має  відбутися «тарифний майдан».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.