Догори
Дати відгук

Урановий рудник збираються відкрити біля домівок людей (відео)

На Дніпропетровщині місцеві мешканці вийшли на протест проти видобутку урану

1 хв на прочитання30 Липня 2020, 22:34
Фото D1 Фото D1
Поділитись:

У Дніпропетровській області мешканці села Миколаївка вийшли на мітинг проти видобутку біля їх поселення уранової руди. Про це повідомляє D1.

Ще у 2016 році ТОВ "Атомні енергетичні системи України" отримали дозвіл від Дніпропетровської обласної ради на видобуток уранової руди в Дніпровському районі. Зокрема, це торкнеться сіл Миколаївка-1 і Сурське.

Мешканці вказаних поселень категорично проти такого рішення обласної влади, оскільки це завдасть непоправної шкоди для здоров'я громадян. Щоб відстояти свої права і скасувати рішення облради, мешканці села Миколаївка вийшли на мітинг, на якому зібрали необхідні підписи. Пізніше, документи з проханням скасувати рішення облради відправлять у Мінприроди. Крім цього, жителями довколишніх сіл була створена петиція на сайті Президента України.

Відомо, що уран, як і багато інші важкі метали не тільки радіоактивний, але і токсичний. Його з'єднання і наночастинки можуть накопичуватися в печінці, легенях, нирках та інших органах, що призводить до масової загибелі клітин всередині них, пошкодження ДНК і розвитку важких хвороб.

 

Тим часом, радіоактивні відходи потрапили до питної води на окупованому Донбасі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.