Догори
Дати відгук

Уникнути потопу: у Венеції вперше за 1200 років підняли дамбу (фото)

1 хв на прочитання07 Жовтня 2020, 12:03
Поділитись:

У Венеції на початку жовтня вперше в історії міста підняли дамбу, аби сезонна повінь не затопила будинки. Перша «висока вода» нового сезону прийшла 3 жовтня, за прогнозом, рівень мав підвищитися на 135 сантиметрів і на площі Сан-Марко могло б бути по коліно води, повідомляє CNN.

«Це історичний день для Венеції», – заявив мер Луїджі Бруньяро.

Співзасновник міської ініціативи Venezia Autentica Сабастьян Фагарацці, який живе на першому поверсі будинку в районі Каннареджо, розповів журналістам, що щоразу з початком повені мусить прибирати все з підлоги, зокрема й меблі, але цього разу не довелося цього робити.

Система водних бар’єрів називається абревіатурою MOSE, співзвучною з іменем біблійного пророка Мойсея, який, за легендою, перевів євреїв через Червоне море, води якого розійшлися. Вона складається з 78 бар’єрних модулів, змонтованих у трьох стратегічних місцях Венеційської лагуни. Разом вони формують дамбу.

У липні цього року провели перший тестовий запуск системи бар’єрів, та його ефект не можна було оцінити через  відсутність самої повені. 

Нагадаємо, на південно-східному узбережжі Франції та на півночі Італії потужний шторм Алекс спричинив масштабні повені, руйнування та людські жертви. Щонайменше 22 людини загинули, ще 25 — зникли безвісти.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.