Догори
Дати відгук

Зростуть тарифи — українці почнуть платити за транспортування електрики в мережі

Кабмін планує з 2021 року розділити платіжки на електроенергію на дві складові: за сам "струм" і за транспортування, тобто абонплату

1 хв на прочитання27 Травня 2020, 22:18
Поділитись:

В Україні платіжки на електроенергію розділять на дві складові: безпосередньо за "струм" і транспортування (так звана абонплата), а тарифи для населення можуть підвищити вже з 2021 року. Про це повідомляє Obozrevatel з посиланням на власні джерела в Кабміні.

Попри рекомендації з боку Нацкомісії з комунальних послуг та енергетики (НКРЕКП), 2020 року тарифи на електроенергію не підвищуватимуть.

"Зараз просто не час. Ми дійшли ситуації, коли та регулятор, і міністерство у своїх пропозиціях не можуть виключити питання скасування перехресного субсидування, що призведе до зростання тарифу для населення, але переглядати ці тарифи 2020 року ніхто не буде", – пояснює інсайдер в уряді.

Крім того, відповідно до закону про ринок електроенергії, подібно до платіжок за газ, уже найближчим часом квитанції за електроенергію розділять на дві складові: безпосередньо за електроенергію та її постачання. Зокрема, цей вже підтвердив голова відомства Валерій Тарасюк.

"В разі з газом в окремих випадках після поділу платіжки на дві складові загальна сума зросла. Так, у регіонах, де постачання блакитного палива ускладнене і є невелика кількість споживачів, плата збільшилася", - підкреслює інсайдер.

Нагадаємо, Буславець заявила, що в цьому році вартість електроенергії для населення залишиться незмінною.
Тим часом, зниження "зелених" тарифів — зменшення податків до держбюджету — експерт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.