Догори
Дати відгук

Українці переплатили за газ торік 8,4 млрд гривень

А все тому, що ціни регіональних газопостачальних компаній на 36% перевищували ціни блакитного палива від "Нафтогазу"

1 хв на прочитання27 Січня 2021, 18:58
Українці переплатили за газ Українці переплатили за газ
Поділитись:

У другому півріччі 2020 року кожен побутовий користувач газу в Україні, в середньому, переплатив 670 грн, що в сумі становила 8,4 млрд грн. Про це повідомило Міненерго в пояснювальній записці до постанови уряду від 9 грудня 2020 року №1236.

"За нашими оцінками, в серпні-грудні 2020 року через наявність домінуючого положення у регіональних газопостачальних компаній побутові споживачі переплатили 8,4 млрд грн (або 670 гривень на кожного абонента)", - йдеться в документі.

За даними Міненерго, протягом зазначеного періоду середня ціна регіональних газопостачальних компаній на 36% перевищувала ціну ГК "Нафтогаз України". При цьому, частка цих постачальників в сегменті продажу газу для потреб побутових споживачів становила понад 90%.

Вчора, 26 січня, майже всі українські газопостачальники опублікували ціни на блакитне паливо для населення в лютому. Одразу сім компаній виставили ціну нижче граничної, а от інші 45 підприємств будуть продавати газ у наступному місяці за рекомендовані Кабміном 6,99 грн за кубометр.

Тим часом Шмигаль не зміг гарантувати українцям субсидії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.