Догори
Дати відгук

Українці можуть безкоштовно зробити тест на COVID у приватних лабораторіях: за якої умови

На жаль, особисто звернутися до приватного лабцентру людина не зможе, але її біоматеріал зможуть дослідити у приватному закладі, якщо таке рішення прийме державна лабораторія, куди пацієнту виписав направлення сімейний лікар.

1 хв на прочитання14 Грудня 2020, 12:58
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Аналізи українців на коронавірус можуть безкоштовно робити приватні лабораторії. Але для цього необхідно виконати ряд умов, повідомив голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. 

"Уряд виділив понад 100 млн грн на компенсацію приватним лабораторіям. Це працює. Але єдине, що не так, коли людина може прийти  в приватну лабораторію і зробити тест безоплатно, бо держава потім за нього розрахується. На жаль, нема того механізму. Як це відбувається. Якщо, до прикладу, Запорізька область бачить, що їх державні лабораторії не справляються з напливом бажаючих зробити тест, то вони можуть замовити цю послугу в приватній лабораторії", - сказав Радуцький.

За його словами, кожен охочий не зможе прийти в приватну лабораторію, здати там тест на коронавірус й отримати компенсацію від держави. На ПЛР-тестування, як і раніше, повинен направити сімейний лікар. І видає він направлення в державну лабораторію. Та, своєю чергою, може перерозподілити навантаження й частину аналізів відправити до приватної лабораторії, яка до цього уклала контракт із НСЗУ та отримає за цю роботу компенсацію від держави. 

Як ми повідомляли раніше, у МОЗ вирішили розширити перелік громадян, які мають право зробити тест на наявність коронавірусу в організмі. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.