Догори
Дати відгук

Український курорт-привид показали з висоти пташиного лету (відео)

Селище, куди колись приїжджала відновити здоров'я Леся Українка, повільно поглинає природа

1 хв на прочитання10 Жовтня 2020, 14:42
Фото: Роман Сус Фото: Роман Сус
Поділитись:

У мережі з’явилося відео курортного села Буркут на Івано-Франківщині, яке 12 років тому покинув останній мешканець. Його опублікували на Facebook-сторінці Rudchyks.

Квадрокоптер пролетів над селом, яке з одного боку оточене високими хвойними деревами, а з іншого боку відрізане від “великої землі” бурхливими струмками Рабенець та Прилучний. 

Усі оселі на території села дерев’яні. На найбільшому двоповерховому будинку, у якому вже немає вікон та дверей, білою фарбою хтось зробив напис “село Буркут”. Інші будинки в селі менші розмірами, але теж знаходяться у занедбаному стані. З 2008 року, коли в селі не залишилося жодної людини, природа поступово відвойовує своє та поглинає людське житло. 

Буркут - це село Прикарпаття, на заході від якого знаходиться українсько-румунський кордон. У 20-х роках позаминулого століття на цій території було збудовано 18 вілл, функціонував бальнеологічний курорт. У селі розливали мінеральну воду "Burkut", яку експортували на Близький Схід, до Криму та Одеси. Сюди навідувалися відновити здоров’я Леся Українка та Іван Франко.

Сучасне село з'явилося тут в 1932 році. Останнього корінного мешканця Василя Слісарчука родичі забрали із села після масштабної повені.

Як ми писали раніше, українські підлітки до 18 років не зможуть потрапити на екскурсію у покинуте місто Чорнобиль.    

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.