Догори
Дати відгук

Українських шахтарів судять за підземний страйк

До страйкарів позивається Криворізький залізорудний комбінат

1 хв на прочитання06 Листопада 2020, 17:02
Фото: Слово і Діло Фото: Слово і Діло
Поділитись:

Сьогодні  Жовтневий  районний суд  міста Кривий Ріг розпочав судове засідання у справі місцевих шахтарів, які оголосили підземний страйк і понад місяць не підіймалися із шахти на поверхню.

Позивач - публічне акціонерне товариство "Криворізький залізорудний комбінат", яке просить притягнути до відповідальності десять осіб за “неправомірні дії та зобов'язання вчинити певні дії”.

Серед відповідачів - голова первинної профспілкової організації Незалежної профспілки гірників України шахти "Жовтнева" Віктор Стояновський та заступник цехового комітету ППО НПГУ шахти Валерій Гриневич.

Справа належить до цивільного судочинства.  

На захист гірників уже виступив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

“Цей судовий процес затягнеться на довгий час. Всі 417 протестувальників - працівників КЗРК будуть захищатися. Кожному з них ми надамо юридичну та адвокатську допомогу. Шахтарі приходитимуть на судові процеси разом із сім’ями, колегами, приєднаються небайдужі місцеві жителі, українські та світові правозахисні організації, незалежні ЗМІ”, - сказав Волинець.

Нагадаємо, що страйк шахтарів у Кривому Розі розпочався 3 вересня. 393 гірника відмовилися повертатися на поверхню та вимагали перерахунку й виплат заробітної плати. Підземний протест завершився 17 жовтня. Він тривав 43 доби.

Як ми інформували раніше, 5 листопада стало відомо, що кілька шахт оголосили про початок страйку. Ще дві шахти готуються розпочати його з понеділка.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost