Догори
Дати відгук

Українські селяни втратять 58 млн доларів - експерт

Це станеться, якщо введуть мито на імпортне паливо

1 хв на прочитання16 Червня 2020, 00:17
Поділитись:

Аграрні виробники оцінюють додаткові витрати в разі введення мит на імпорт дизельного палива в $58 млн, що знизить рентабельність сільгоспвиробників і вплине на їх конкурентоспроможність. Про це повідомив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.

За його словами, введення мит на імпортне дизпаливо призведе до зростання цін на нього і негативно відіб'ється на аграріях, які є ключовим споживачем ДТ.

«Мито на паливо знизить рентабельність сільгоспвиробника. У той час, коли сільгоспвиробник і так знаходиться без підтримки держави й в невідомих турбулентних економічних умовах. Йде збирання, після цього почнеться посівна, повинні бути запаси дизельного палива, всі його будуть купувати, а потім виявиться, що ніяких компенсацій за дороге ДТ від держави не буде», - розповів президент УЗА.

Відзначається, що в лютому 2020 року «Укртатнафта» спільно з «Нафтогазом» подали скаргу до Міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі (МКМТ), вимагаючи ввести мита на імпорт палива з Росії на рівні 8,46%, з щорічним підвищенням до 25, 4% до 2024 року. Під тиском депутатів це рішення було відкладено на червень.
За оцінками нафтогазової асоціації України, в разі введення мит економіка України щорічно втрачатиме близько 11 млрд грн.

Нагадуємо, 80% фермерів не готові до ринку землі - експерт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost