Догори
Дати відгук

80% фермерів не готові до ринку землі - експерт

2 хв на прочитання15 Червня 2020, 12:30
Image by PublicDomainPictures from Pixabay Image by PublicDomainPictures from Pixabay
Поділитись:

Більшість малих фермерських господарств не готові купувати землю після вступу в силу ринку землі з 1 липня 2021 року. Про це в коментарі ГолосUA повідомив голова Спілки українського селянства Іван Томич.

«В цілому, як на місцевому, так і на центральному рівні процес підготовки йде як мокре горить. Перш за все, почнемо з тих, хто повинен купувати до 100 гектарів. Це сімейні фермерські господарства, особисті селянські підприємства. Як вони зараз готові економічно? В переважній більшості, більше 80% зовсім не готові. В силу різних обставин. Зрозуміло, цінова політика, потім погодні умови, які не тішать - і заморозки, і посуха, і проливні дощі, і град завдають шкоди. Більше 80% думають, як протягнути до наступного року. Я маю на увазі життєздатність господарств, і зовсім не думають або майже не думають, що стосується початку ринку землі», - розповів Томич.

На центральному ж рівні, за його словами, справи не кращі.

«Що стосується центру, то тут ключовим є Держгеокадастр, де високий рівень тінізації, ігнорування вже давно прийнятих законів про розмежування земель державної, приватної та комунальної власності, про землевпорядну експертизу, про охорону ґрунтів і цілий ряд інших законних і підзаконних актів, які не виконуються», - вважає Томич.

До того ж, початок роботи ринку землі припадає на важливий період сільськогосподарських робіт. З урахуванням проблем, які існують в галузі - неврожаї, дефіцит коштів, неврегульовані відносини - в сільській місцевості можуть статися непередбачені негативні події.

«Букет проблем такий широкий, що якщо їх не усунути, то ситуація може вилитися в стихійні бунти, хаос і щось більше, що може виникнути на ґрунті кордонів власності… Все це буде накладатися на сільську місцевість, яка ледве жевріє і на безробіття, і на економіку. І це однозначно призведе до зменшення валового внутрішнього виробництва, яке буде і в цьому році, а в наступному році воно може ускладниться з впровадженням з 1 липня ринку землі. Це початок жнивної кампанії, і замість жнив можуть бути битви за землю. Це настільки небезпечно, що ті, хто втягнувся в цей процес, не дають собі звіту, які можуть бути наслідки», - вважає експерт.

Нагадаємо, Президент Зеленський нещодавно заявив, що продаж землі іноземцям розпочнеться не раніше, ніж українські фермери отримають доступ до кредитів під 2%.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.