Догори
Дати відгук

Українська молочка може зникнути з прилавків магазинів

Власники підприємств отримали повідомлення про зниження закупівельної ціни на 10%.

1 хв на прочитання12 Січня 2022, 14:13
Поділитись:

Цього року українці можуть не знайти в магазинах продукти з українського молока – над молочно-товарними фермами нависла загроза повного закриття виробництва. Про це пише agronews.ua.

Власники підприємств напередодні Нового року отримали повідомлення від молокопереробних заводів про зниження закупівельної ціни на молокосировину на 10%. Мотивувалась така необхідність нерентабельністю виробництва через різке підвищення ціни на газ. Разом з тим, для молочних ферм таке різке зниження ціни означає банкрутство і закриття – виробництво за таких умов не виживе.

 Фермери обурені такою поведінкою партнерів – адже рішення про зниження ціни відбулось в односторонньому порядку, без обговорення та повністю неочікувано.

Ситуація для ферм складається катастрофічна, адже і собівартість виробництва молока суттєво зросла: втричі підскочили ціни на мінеральні добрива та логістику, на 40%-50% зросли витрати на білкові корми, на 40% збільшилась ціна навіть на власновирощені корми і на 25% — на ветеринарні препарати.

Особливо критична ситуація для господарств, що утримують до 500 корів. Але таких в Україні  — понад півтори тисячі і спільно вони утримують майже половину всього промислового поголів’я.

Раніше ми писали, що відомі виробники молочки можуть закрити підприємства через ціну на газ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.