Догори
Дати відгук

Українку, яка застрягла у польських Татрах, рятували гелікоптером

Без належної підготовки вона піднялася високо в гори.

1 хв на прочитання29 Грудня 2021, 15:40
Татри Татри
Поділитись:

Польським рятувальникам довелося піднімати гелікоптер для допомоги українці, яка без належної підготовки піднялася високо в гори і потім не змогла ні рухатись далі, ні повернутися.

Про це повідомляє «Європейська правда».

Випадок стався ще 26 грудня. Жінка пішла за маршрутом уздовж словацького кордону в районі двотисячника Каспрів верх, і застрягла біля вершини Горишкова Чуба. 

Як повідомляється, її одяг був відповідним для гірськолижного спорту, але не зимового сходження в гори. У неї не було ні спеціального взуття, ні «кішок», щоб пересуватися вкритим льодом схилом, ні льодоруба. На певному етапі туристка зрозуміла, що не може ні просуватися вперед, ні безпечно повернутись назад за своїми слідами. З обох боків від неї були стрімкі урвища і необережним кроком можна було спровокувати лавину та разом із нею зірватися із хребта. 

За словами рятувальників, єдине, що було однозначно правильним у спорядженні української туристки — її яскраво-рожева куртка, яку добре можна було бачити здалеку і яка дала змогу швидко її знайти. 

У ті дні рятувальна служба попереджала про складні погодні умови в горах — сніговий покрив перевищує метр, є лавинна небезпека та сильний вітер. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що зараз у світі вирує негода.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost