Догори
Дати відгук

Україна в цьому році не буде купувати картоплю в Росії та Білорусі

1 хв на прочитання09 Листопада 2020, 18:57
Поділитись:

Урожай картоплі в Україні в поточному сезоні істотно перевищить торішній рівень і цілком задовольнить потреби внутрішнього ринку. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

Відзначається, що попри великі очікування російських та білоруських експортерів заробити на продажу продукції в Україну, торішня ситуація з масовим імпортом картоплі з цих країн не повториться.

"Валовий збір картоплі істотно перевищить рівень минулого сезону. Таким чином, Україна цілком зможе задовольнити потреби внутрішнього ринку у "другому хлібі", як це було завжди, за винятком сезону 2019/20, коли країна вперше в історії імпортувала істотні обсяги картоплі", - йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, в минулому сезоні в Україні був зібраний один з найнижчих за всю історію незалежності урожай картоплі через несприятливі погодні умови. В результаті ціни на українську картоплю були рекордно високими, від чого виграли зовнішні постачальники – Росія і Білорусь, де урожай картоплі виявився високим, а ціни – навпаки, рекордно низькими. За минулий сезон Україна закупила у цих країн близько 500 тис.тонн картоплі.

Аналітики відзначають, що в поточному сезоні ціни на картоплю поступово знижувалися і на цей час цей продукт коштує мінімум на 30% менше, ніж роком раніше.

Нагадаємо, українка виграла Європейський суд проти України та ексчоловіка аб'юзера (відео).  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.