Догори
Дати відгук

У Запоріжжі в школі на перерві в хлопця зупинилося серце (відео)

У дитини до цього не було жодної патології

2 хв на прочитання28 Січня 2021, 20:59
Перед уроком фізкультури в хлопця зупинилося серце Перед уроком фізкультури в хлопця зупинилося серце
Поділитись:

У Запоріжжі в одній зі шкіл 16-річному хлопцю стало зле за кілька хвилин до початку останнього уроку. Як кажуть у школі, 11-класник зайшов до роздягальні перед фізкультурою і почав сповзати на підлогу. Коли учні зрозуміли, що однокласник не дихає, одразу кинулись до педагогів. Повідомляє "ТСН".

«Зразу ж вчитель фізкультури почав надавати першу допомогу, приєдналася шкільний лікар, підійшла, викликали швидку і до приїзду швидкої наш лікар і наш вчитель здійснювали допомогу хлопцю», - розповіла директорка школи №15 Оксана Кириченко.

Сім хвилин, доки не приїхала швидка, хлопцеві робили масаж серця та штучне дихання. На щастя, у цій школі працює навіть не медсестра, а лікарка. Вона каже – раніше була звичайним педіатром, але попри стрес, у той момент згадала все, що треба для реанімації. До приїзду медиків серце хлопця кілька разів вдавалось запустити.«З'являлося поверхневе дихання рази чотири, поки ми робили непрямий масаж серця. І потім, коли приїхала швидка, вони його інтубували, зробили венозний доступ і почали вже надавати професійну допомогу», - розповідає шкільна лікарка Ганна Бончєва.

Відомо, що у хлопця не було хронічних захворювань, він не перебував на обліку. Про якісь проблеми зі здоров'ям ані шкільна адміністрація, ані знайомі Сашка не чули.

Що саме сталося із підлітком, поки невідомо, але медики припускають вроджені вади серця. Лікарі швидкої надавали учню допомогу протягом сорока хвилин.

Зараз підліток у реанімації, йому вводять препарати для стимуляції кровообігу та серцевої діяльності. Хлопець досі у медикаментозному сні на штучній вентиляції легенів.

«Тут можна зняти капелюх перед медичною сестрою, яка володіла принципами реанімації. Швидка допомога, звичайно, можна сказати, красені. Припускають там кілька вроджених синдромів, які поки не підтверджені. Одне можна сказати, що це не інфаркт, це не якісь опіати, або отруєння, які були виключені під час вступу, далі при стабілізації стану будемо розбиратися, в чому ж причина», - каже директор Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні Юрій Борзенко.

Тим часом під Києвом з багатоповерхівки вистрибнув 10-річний хлопчик.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.