Догори
Дати відгук

У Вінниці учні розводять незвичайних хробаків

Червʼяки допомагають перероблювати органічні відходи та опале листя на гумус

1 хв на прочитання03 Грудня 2020, 16:01
Суспільне Вінниця Суспільне Вінниця
Поділитись:

Учні 30 школи-гімназії  у  Вінниці мають  контейнери для компостування відходів і розводять в них незвичайних червʼяків. Мова йде про  каліфорнійських хробаків, які живуть у контейнерах на шкільному подвірʼї  і допомагають перероблювати органічні відходи та опале листя на гумус.

За словами вчительки інформатики Оксани Палій, школярі  взяли участь у міському екологічному конкурсі і за перемогу у ньому учням виділили 22 800 гривень. Саме стільки і витратили на закупівлю контейнерів та  4 сімʼї хробаків, пише Суспільне.  

Зараз, через похолодання, червʼяки не активні і майже не переробляють відходи.  Хробаків треба підгодовувати, тож раніше  їм давали відходи зі шкільної їдальні, відколи ж  діти навчаються дистанційно, то  їжу приносять із дому. Червʼяків підживлюватимуть пів року, бо саме стільки часу потрібно, аби отримати перший компост для підживлення дерев.

Директорка гімназії Алла Панасюк каже, такий проєкт допоможе школі зберегти зелені насадження і зекономити гроші на вивіз опалого листя.

Нагадаємо, котлету по-київськи відправили підкорювати Східну Азію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.