Догори
Дати відгук

У військовому лісгоспі натрапили на унікальну рослину

Військові пішли назустріч екологам і зорганізувалися на захист червонокнижної зелениці.

1 хв на прочитання12 Лютого 2021, 13:09
Рідкісний діфазіаструм добре себе почуває на території військового лісгоспу на Чернігівщині Рідкісний діфазіаструм добре себе почуває на території військового лісгоспу на Чернігівщині
Поділитись:

Рідкісну й унікальну рослину зеленицю випадково виявили на території Остерського лісгоспу на Чернігівщині. Про це у Facebook повідомив Київський еколого-культурний центр.

На зеленицю (науковою мовою діфазіаструм) ще минулоріч восени натрапив місцевий мешканець Віталій Круковський. Чоловік знайшов рідкісну рослину поблизу села Лошакова Гута.

Туди одразу виїхали екологи КЕКЦ. У вказаному місці фахівці побачили ділянку, всіяну червонокнижними рослинами. Через те що зелениця виросла на території Бондарівського лісництва Остерського військового лісгоспу, екологи звернулися за допомогою до військових. 

Декілька місяців ті міркували, як краще вберегти червонокнижну зеленицю. Днями місцевому лісничому видали припис виділити охоронну ділянку для захисту дифазіаструма, тож після сходу снігу популяцію зелениці обнесуть спеціальною огорожею.

Раніше ми писали про те, що екологи разом зі співробітниками Ржищівського військового лісгоспу натрапили на рідкісну рослину — вовчі ягоди пахучі. Відкриття зробив професор В. Мельник, коли досліджував територію лісгоспу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.