Догори
Дати відгук

У Великобританії будуть висаджувати міні-ліси

Вчені підрахували, що через рік життя навіть крихітний ліс буде поглинати в 30 разів більше вуглецю, ніж традиційні паркові насадження

1 хв на прочитання12 Березня 2020, 22:10
pixabay pixabay
Поділитись:

Влада Великобританії вирішила поліпшити екологічну ситуацію, висадивши в різних частинах країни міні-ліси. Перший експеримент заплановано в графстві Оксфордшир. Там на території, що не перевищує тенісний корт, висадять кілька десятків місцевих видів дерев.

За інформацією The Daily Mail, за задумом авторів проекту, така міра дозволить підтримати дику природу і пом'якшити наслідки змін клімату, такі як теплові хвилі і повені.

«Ліси» невеликих розмірів (до 200 квадратних метрів) підходять для міських районів, де дуже мало вільного простору. Дерева будуть накопичувати вуглець і вбирати воду. Крім того, вони поліпшать якість повітря, пом'якшать температуру і, можливо, залучать місцевих тварин.

Закладка насіння і цибулин на дослідну ділянку пройде вже в суботу, 14 березня. Для посадки вибрали дуби, берези, бузину, кизил, дикі яблуні і терен.

Вчені підрахували, що через рік життя навіть крихітний ліс буде поглинати в 30 разів більше вуглецю, ніж традиційні паркові насадження, і переробляти 30 тисяч літрів опадів. У перспективі кількість таких «зелених куточків» у Великобританії може досягти декількох сотень.

GreenPost писав про те, що Єврокомісія представила пропозиції до законодавства ЄС у сфері довкілля, яке має забезпечити перетворення Європи до 2050 року на кліматично нейтральний континент.

Нагадаємо, активна боротьба за чисте повітряспонукала європейські країни до масової відмови від споживання вугілля в промисловостівидобуток та спалювання якого “відповідає” за дві третини викидів парникових газів.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.