Догори
Дати відгук

У Великій Британії закликають ізолювати людей із симптомами COVID-19 попри негативний результат ПЛР-тесту

Тамтешні чиновники від медицини вивчають причину можливої появи хибнонегативних ПЛР-тестів.

2 хв на прочитання12 Жовтня 2021, 11:23
Фото: The Guardian Фото: The Guardian
Поділитись:

Протягом минулого тижня люди на південному заході Англії повідомляли про аномалії, і один представник системи громадського здоров’я сказав, що їм відомо про велику кількість суперечливих результатів тестів, тому, маючи симптоми COVID-19, люди повинні самоізолюватися, навіть якщо мають негативний результат тесту на ПЛР, розповідає The Guardian.

Агентство охорони здоров'я Великої Британії (UKHSA) заявило, що не вірить у проблеми з будь-якими наборами для тестування.

Розі, 14-річна дочка доктора Зої Прайс, лікаря-аналітика з Бата (графство Сомерсет), була однією з тих, у кого на початку цього тижня з’явилися симптоми. У неї були позитивні результати експрес-тестів, але потім два негативні ПЛР-тести.

Пізніше дівчина провела день у лікарні після зневоднення внаслідок хвороби.

«У вівторок їй стало погано, у неї почалася блювота, і я думаю, що декілька людей почали блювати і не пішли до школи. Вона зробила експрес-тест, і ми подумали: «Це не буде COVID», але він був позитивний. Вона зробила декілька тестів, і вони були позитивними, і деякі її друзі теж. Тоді вона втратила нюх, що є класичним симптомом COVID, але у неї був негативний ПЛР, у її подруги був негативний ПЛР, і вона отримала ще один негативний тест», — розповіла Зої Прайс.

Лише коли дівчину госпіталізували, лікарі дали їй набір для «швидкої ПЛР», який нарешті виявився позитивним.

«Я була дуже збентежена, раніше не вірила результатам ПЛР-тесту, тому що в неї були симптоми. Клінічно в неї був COVID, тому я продовжувала припускати, що в неї COVID», — додає лікар.

Вона хоче попередити інших людей, щоб вони не були оманливо заспокоєні результатами експрес-тестів.

UKHSA попередило, що жоден тест не є на 100 % точним, але сказав, що ймовірність хибнопозитивного результату залишається низькою.

«Деякі області повідомляють про позитивні результати експерс-тесту нз подальшими негативними тестами ПЛР, і ми вивчаємо причину. Якщо ви отримали позитивний експерс-тест, важливо переконатися, що потім ви отримаєте подальший тест на ПЛР, щоб підтвердити наявність COVID-19. Якщо у вас є симптоми COVID-19, самоізолюйтесь та зробіть ПЛР-тест. Під час будь-якого тесту важливо уважно прочитати та слідувати інструкціям із використання набору для тестування, щоб уникнути неправильних показань», — сказала Сьюзен Гопкінс, головний медичний радник UKHSA.

Також ми розповідали, що діагностика COVID-19 стане втричі прибутковішою до 2027 р. — звіт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.