Догори
Дати відгук

У світі з'явився барвник, який перетворює сонячне світло в електроенергію

1 хв на прочитання07 Квітня 2020, 13:12
pixabay pixabay
Поділитись:

Американський стартап розробив для скляних поверхонь прозорий органічний барвник, який перетворює сонячне світло в електроенергію. Технологію ClearView запропонувала компанія Ubiquitous Energy, яка вийшла з Массачусетського технологічного інституту у 2012 році, пише ecotown. 

Такий органічний барвник можна застосовувати на вікнах хмарочосів, на автомобільному склі і навіть на екрані смартфону. Фарба дозволяє видимому сонячному світлу проходити через неї - точно так само, як через звичайні вікна, але при цьому захоплює невидимі інфрачервоні промені і перетворює їх в електроенергію.

ClearView коштує приблизно на 20% більше, ніж звичайне вікно, однак вартість «сонячного» вікна компенсується електрикою, яку воно виробляє.

Компанія прагне сонячними вікнами доповнити традиційні сонячні панелі, встановлені на даху.  На переконання розробників, поєднання обох методів дозволить великим будівлям виробляти стільки ж електроенергії, скільки і споживати..

Наразі Ubiquitous Energy почала встановлювати «сонячні» вікна на будівлях, у тому числі у своїй штаб-квартирі у Редвуд-Сіті(Каліфорнія), де вона виробляє скляні панелі.

В той же час завод, де вироблятимуться «сонячні» вікна будь-якого розміру, поки що проектується.

Нагадаємо, сонячні, вітрові та електростанції на біомасі в Україні збільшили обсяг виробництва електроенергії у 2,68 рази у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.  Як повідомляв GreenPost, обсяг електроенергії з відновлювальних джерел в Україні подекуди почав перевищувати обсяг електроенергії, здобутої на вугільних ТЕС. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost