Догори
Дати відгук

У світі з'явилися унікальні вітряки без лопатей, які генерують електроенергію

Циліндричні вібруючі установки здатні конкурувати з традиційними вітряками й у роботі відмінно поєднуються із сонячними батареями.

1 хв на прочитання23 Березня 2021, 11:30
У світі з'явилися унікальні вітряки без лопатей, які генерують електроенергію У світі з'явилися унікальні вітряки без лопатей, які генерують електроенергію
Поділитись:

Європейці все більше дивують винаходами в зеленій енергетиці. Коли йдеться про витрати на заходи щодо захисту навколишнього середовища та здоров'я населення, неможливо не захоплюватися експериментами, які вдало проводять сусіди України.

Наприклад, норвезькі винахідники створили нові вітряки без лопатей для генерації електроенергії в містах. Vortex Bladeless має вигляд циліндру із закругленою верхівкою, передає ecotown. 

Як і традиційні турбіни, розробка генерує енергію з вітру, але іншим шляхом. Під час роботи установка безшумно вібрує, швидко розгойдуючись з боку в бік і виробляючи електроенергію.

Циліндричні вібруючі установки здатні конкурувати із традиційними вітряками й у роботі відмінно поєднуються із сонячними батареями.

«Vortex Bladeless відмінно працюють у парі із сонячними панелями, які виробляють електрику вдень, а швидкість вітру, як правило, вища вночі, — заявив один із шести власників стартапу Девід Яньес.Але головна перевага технології полягає в низькому навантаженні на навколишнє середовище, витратах на експлуатацію та технічне обслуговування турбіни».

Вітряки без лопатей підходять для міст і не шкодять природі.

«Розробка матиме гарний вигляд у місті, — там, де традиційні вітряки з величезними лопатями встановити неможливо, — впевнені винахідники. — Це допомогло би будинкам і компаніям заощадити на рахунках за електроенергію».

До слова, іспанці робитимуть електрику з апельсинів (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго