Догори
Дати відгук

У США через очні краплі індійської фармкомпанії померли четверо людей

Про те, що в продаж потрапила настільки небезпечна фармпродукція, стало відомо ще в січні цього року.

1 хв на прочитання20 Травня 2023, 18:46
Pseudomonas aeruginosa (синьогнійна паличка). Ілюстрація: biomerieux-industry.com Pseudomonas aeruginosa (синьогнійна паличка). Ілюстрація: biomerieux-industry.com
Поділитись:

Чотири людини померли, ще 14 втратили зір у США через використання інфікованих очних крапель, повідомив американський Центр з контролю та профілактики захворювань (CDC). Йдеться про штучні сльози — спеціальні препарати, призначені для лікування сухості та подразнення очей, розповідає «Дзеркало».

Під час розслідування було встановлено, що багато пацієнтів користувалися очними краплями EzriCare Artificial Tears індійської фармацевтичної компанії Global Pharma. Тестування нерозпечатаних флаконів EzriCare Artificial Tears виявило бактеріальне забруднення — у штучних сльозах знайшли синьогнійну паличку (Pseudomonas aeruginosa). Це агресивна бактерія, що має високу стійкість до антибіотиків.

Станом на 15 травня у США виявлено 81 випадок зараження синьогнійною паличкою (pseudomonas aeruginosa) через використання крапель. 14 осіб втратили зір, чотирьом пацієнтам довелося видалити очне яблуко, ще четверо — померли.

Про те, що в продаж потрапила настільки небезпечна фармпродукція, стало відомо ще в січні цього року. Тоді ж було зафіксовано першу смерть людини, яка використовувала небезпечні краплі. У січні медичний регулятор закликав людей припинити їх використання. У лютому компанія Global Pharma ініціювала відкликання заражених препаратів.

Також ми писали про комп'ютерний зоровий синдром: офтальмологи радять, як працювати за комп’ютером, щоб очі не боліли.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я