Пʼятниця, 03 Липня 2020
Догори
Дати відгук

У сховищі "Судного дня" зберігається понад 2000 насіння з України (відео)

Завдяки йому буде збережено українські види рослин для нащадків

1 хв на прочитання29 Червня 2020, 22:26 91
Поділитись:

Виступ з дверима у крижаній горі — так виглядає вхід у банк на архіпелазі Свальбард на півночі Норвегії, де у вічній мерзлоті зберігаються скарби світу — насіння різних видів рослин.

Свальбардське всесвітнє сховище насіння знаходиться на відстані 1125 км від Північного полюса, в місті Лонг’їр. Місце вибрано не випадково: тут відносно невелика ймовірність землетрусів, а клімат дозволяє без зайвих витрат підтримувати температуру -18 °C, необхідну для збереження насіння. Повідомляє The Epoch Times.

Тут зібрані зразки сільськогосподарських культур з усього світу, щоб у випадку нагальної необхідності можна було відновити їхні біологічні види.

Сховище «Судного дня» є своєрідною «страховкою» для інших банків під час непередбачених ситуацій, таких, як втрата їх фінансування, закриття, збої в роботі обладнання та ін. Кілька генетичних банків в Іраку й Афганістані через війну втратили зразки досить древнього насіння. ICARDA, банк насіння сільськогосподарських культур, адаптованих до посушливих умов, майже втратив свою колекцію, коли в Сирії спалахнула громадянська війна. На щастя, раніше він передав дублікати в сховище Свальбарда, тому зміг скористатися внеском і відновити зразки. Так що чекати глобальної катастрофи для визначення корисності подібних банків не доводиться.

У сейфі Шпіцбергена зберігається і 2633 зразки українського насіння, наданого харківським Національним центром генетичних ресурсів рослин України.

Нагадаємо, вчений розповів, що українське насіння зазнає цінової дискримінації.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.