Догори
Дати відгук

У Полтаві — галушки, у Мелітополі — черешні. Ягоді поставили пам'ятник

2 хв на прочитання25 Жовтня 2020, 07:00
Фото: iz.com.ua Фото: iz.com.ua
Поділитись:

Якщо полтавські галушки заслуговують бути увічненими у пам'ятник, гуцульська бриндза  може  стати культурним надбанням, то чому ж відома всій Україні мелітопольська черешня не може отримати своє визнання? Вочевидь саме так подумали мелітопольці і вирішили прикрасити місто скульптурами черешні.

Поруч з Мелітопольської дослідною станцією садівництва імені Михайла Сидоренка, де власне і «народилися» такі знамениті сорти черешні як Валерій Чкалов, Скороспілка, Рубінова рання, Присадибна, Мелітопольська рання, з'явилися скульптури ягоди-смаколика.

Як пише iz.com.ua, ягоди виготовлені  з металу і поставлені на кам'яну тумбу кожна. Автор композиції - харків'янин Володимир Райченко.  Всього у Мелітополі  буде 14 черешенок.  Передбачалося, що міні-скульптури будуть двох видів, частина у вигляді одиночних ягід, частина - у вигляді пари черешень. Де ще будуть встановлені пам'ятнику ягоді-годувальниці поки тримають в таємниці. 

Городяни вже активно фотографують самі скульптури і роблять знімки на їх фоні. Думки на рахунок появи таких скульптур  висловлюють різні. Хтось каже, що установка їх не на часі, мовляв, зараз і в медустановах повний завал через коронавірус, і в плані благоустрою є ще що робити. Інші радіють тому, що в Мелітополі, який вважається черешневою столицею України, нарешті «увічнений» один із символів міста.

А Ірина Славова - директор Агентства розвитку Мелітополя, яке брало участь в реалізації проекту по установці міні-скульптур, зазначила, що у городян може з'явитися нова традиція - потерти черешеньки і загадати бажання на новий урожай і прибуток.

До слова, селекціонери хваляться новими сортами ожини.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.