Догори
Дати відгук

У Новосілківському лісгоспі на Київщині незаконно рубають дерева

Екологи скаржаться, що Держекоінспекція не реагує на вимоги покарати винних і зберегти дерева.

1 хв на прочитання26 Квітня 2021, 19:20
У одному з лісництв Київщини лісівники незаконно рубають дерева, прикриваючись санітарними рубками У одному з лісництв Київщини лісівники незаконно рубають дерева, прикриваючись санітарними рубками
Поділитись:

У Новосілківському лісгоспі на Київщині, прикриваючись санітарними рубками, незаконно рубають дерева. Про це у Facebook повідомили екологи Української природоохоронної групи

«У березні 2021 року ми відвідали декілька ділянок у межах Новосілківського лісництва ДП «Вищедубечанське ЛГ». На кожній із них заплановані суцільні санітарні рубки, а на багатьох є суттєві порушення», — пояснюють екологи.

Ліси Новосілківського лісництва належать до лісопаркової частини лісів зелених зон і комерційні рубки головного користування в них заборонені. Однак Вищедубечанський лісгосп успішно заготовляє деревину суцільними санітарними рубками, навмисно створюючи умови для подальшого всихання лісу.

Унаслідок суцільних санітарних рубок залишаються вузькі смуги лісу, які є очевидними кандидатами на першочергове всихання та подальше санітарне вирубування. Це нагадує безконечне коло санітарних рубок.

Найбільше непокоїть екологів те, що їхні вимоги захистити здорові дерева залишили без уваги в Держекоінспекції.

«Звернення до Держекоінспекції вирішити ситуацію не допомогло. Під час позапланової перевірки екоінспектори стали на сторону лісгоспу, ігноруючи очевидні порушення», — пояснюють фахівці Української природоохоронної групи. 

Як ми інформували раніше, Уряд затвердив порядок проведення національної інвентаризації лісів. У результаті держава та громадськість отримають інформацію про те, в якому стані перебувають вітчизняні ліси.   

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.