Догори
Дати відгук

У найближчі 20-30 років на Одещині усі малі та середні ріки пересохнуть

До 2100 року вода в Чорному морі підійметься настільки, що повністю затопить деякі містечка, культурні й промислові об’єкти, природоохоронні території

1 хв на прочитання19 Березня 2021, 20:00
У найближчі 20-30 років на Одещині усі малі та середні ріки пересохнуть У найближчі 20-30 років на Одещині усі малі та середні ріки пересохнуть
Поділитись:

За словами Сергія Степаненка,  ректора Одеського державного екологічного університету,  учасника експертних груп ООН, керівника профільних груп  в МОН, Одещина стоїть на межі катастрофи через зміни клімату. 

"За розрахунками агрометеорологів, у найближчі 20-30 років в Одеській області водні ресурси зменшаться на 40-50% ― усі малі та середні ріки пересохнуть. Це означає, що 40% жителів і жительок області, які мешкають у селах і напряму пов’язані з водними артеріями, опиняться на межі соціальної катастрофи", — ідеться у матеріалі lb.ua..

За прогнозами вчених, до 2040 року кожен другий рік в області буде засуха. Уже зараз клімат області ― напівпустельний. У картах шкільних підручників ― досі степовий, хоча кліматичні зони в Україні вже змістилися на кількасот кілометрів на північ.

За словами вченого,   клімат Кіровоградщини тепер нагадує клімат Херсонщини 30 років тому, а прохолодні і вологі умови Полісся зовсім зникають. Київщина тепер є лісостепом, а Черкаська область поступово набуває рис степового клімату.

Загалом за останні 20 років в Україні вже висохло близько 10 тисяч малих річок. 

До слова, глобальне потепління викликало найбільші посухи в Україні та Європі за останні 2000 років. За словами дослідників, хвилі тепла мали руйнівні наслідки, викликаючи ранню смерть тисяч людей, знищуючи посіви й провокуючи лісові пожежі.

Ми такж писали про те, що  катастрофа поруч: глобальне потепління зробить тропіки безлюдними.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.