Догори
Дати відгук

У "Нафтогазу" збитків на 11,5 млрд грн через технологічну відсталість і некомпетентність керівництва

Про це заявив один з колишніх керівників компанії

2 хв на прочитання24 Вересня 2020, 19:37
Поділитись:

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" виправдовує 11,5 мільярда гривень чистого збитку за підсумком першого півріччя 2020 року світовою кризою і коронавірусом. Однак справжня проблема полягає в технологічній відсталості держкомпанії, проблемах в управлінні та відсутності політичної волі щодо реформ і боротьби з корупцією. Про це у Facebook написав колишній виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Приїхали? "Нафтогаз" знову став збитковим. Мінус 11,5 мільярда гривень за пів року! Нам ці цифри довго не показували, затримуючи публікацію звітності в порушення вимог законодавства. Найсумніше в цій історії те, що "Нафтогаз" прикривається світовою кризою і коронавірусом... це замість того, щоб чесно сказати про власну технологічну відсталість, про критичні проблеми з якістю управління, про нерозуміння і/або відсутність політичної волі щодо реформ, боротьби з корупцією і протистояння з" Газпромом", - написав Вітренко.

Він також повідомив, що за 2019 рік і перший квартал цього року "Нафтогаз" рапортував про прибутки, "забуваючи" повідомити про те, що без доходів від "Газпрому" підприємство ще минулого року було збитковим. Він додав, що мова йде про найбільшу державну компанію, якій безкоштовно передали практично всі дозволи на видобуток газу, підземні сховища газу, нафтотранспортну систему.

"Як тепер пояснити величезні витрати на" благодійність "і найдорожчу рекламу в українському" Форбсі "з боку збиткового"Нафтогазу"? Тобто це вже роблять не з прибутку, а зі збитків?"- зазначив колишній топменеджер компанії.

Однак, сам Вітренко забув згадати, що збитковою компанія стала, ще за його робити у "Нафтогазі", адже він покинув свою посаду лише 17 липня 2020 року.

Нагадаємо, група компаній "Нафтогаз" за шість місяців 2020 року отримала 11,5 мільярда гривень чистого збитку проти чистого прибутку в розмірі 24,7 мільярда гривень за аналогічний період минулого року.  

Крім того, ціна на опалення для населення зросте на третину через підняття цін на газ "Нафтогазом". 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.