Догори
Дати відгук

У Миколаєві у лікарні із коронавірусними хворими закінчився кисень

У минулу п'ятницю кисню було доставлено набагато менше, ніж потрібно.

2 хв на прочитання26 Жовтня 2021, 19:28
Фото: Львівська обласна державна адміністрація Фото: Львівська обласна державна адміністрація
Поділитись:

Надвечір у понеділок, 25 жовтня, у міськлікарні №5 Миколаєва склалася критична ситуація з подачею кисню коронавірусним хворим. Пригода сталася з вини компанії, з якою укладено договір про постачання кисню. Як повідомляє портал «Новости-N», ще наприкінці минулого тижня – у п'ятницю – кисню було доставлено значно менше, ніж потрібно.

Сьогодні спеціалізований автомобіль, який мав прибути в другій половині дня, так і не приїхав. В результаті тиск у централізованій системі значно знизився. Мала киснева станція незабаром повністю припинила роботу, запаси кисню у великій станції тануть буквально на очах. У всякому разі, до завтрашнього ранку, коли обіцяють привезти кисень, запасів, що залишилися, точно не вистачить.

Керівництво лікарні зв'язалося з постачальником, проте причин зриву постачання фірма-постачальник не пояснила.

У міській лікарні №5 знаходиться близько 300 пацієнтів із діагнозом «коронавірусна інфекція». Більшість із них потребує кисневої підтримки, а для тих, хто переносить хворобу у тяжкій формі, постійна подача кисню – питання життя та смерті.

Наразі до лікарні звозять вільні кисневі концентратори з усього міста. Концентратор не може замінити централізовану подачу кисню, проте здатний підтримати пацієнтів до того моменту, коли НП буде ліквідовано. Також вдалося заправити киснем кілька балонів на ПЗ «Зоря»-«Машпроект». За допомогою балонного кисню можна буде підтримати найважчих хворих.

За розпорядженням голови міськздоров'я Ірини Шамрай, залишки кисню, які поки що залишилися у великій станції, подаватимуть лише на два відділення реанімації, оскільки для них відсутність кисню – справжня катастрофа.

Як вдалося з'ясувати журналістам, договір на постачання кисню було укладено із дніпропетровською фірмою «Лідо». 

Нагадаємо, що раніше ми писали, що уряд виділить кошти на кисен у лікарні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.