Догори
Дати відгук

У Монголії спалахнула бубонна чума

1 хв на прочитання02 Липня 2020, 12:07
Image by chris s from Pixabay Image by chris s from Pixabay
Поділитись:

У двох районах на заході Монголії (два сомони аймаку Ховд) оголошено карантин після повідомлення про виявлення бубонної чуми. Карантин почався о 10:00 29 червня і триватиме невизначений термін, повідомляє Central Asia.

Згідно з інформацією Національного центру зоонозів (НЦЗ), 27-річний місцевий житель був доставлений в лікарню в неділю після того, як з’їв м’ясо бабака. Ще одна молода жінка перебуває на лікуванні і в критичному стані. Схоже, що вона безпосередньо контактувала з більш ніж 60 особами та побічно з більш ніж 400 особами.

Інша пара померла від бубонної чуми в сусідньому районі у квітні 2019 року після вживання в їжу сирого м’яса бабака.


Бубонна чума — це бактеріальне захворювання, яке передається блохами, що живуть на диких гризунах, таких як бабаки. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ця хвороба може вбити дорослого менш ніж за 24 години, якщо її вчасно не лікувати. Відомо кілька пандемій чуми, однією з яких є «чорна смерть», яка знищила третину населення Європи у XIV столітті. Однак найсмертельнішою була «Чума Юстиніана», яка у VI–VIII століттях вбила близько 100 млн людей в Європі і Північній Африці. Після винайдення антибіотиків хвороба вважається переможеною.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.