Догори
Дати відгук

У Мінекології відреагували на загрозу вимирання моря через витік сірководню

Мінекології звернулося до експертів та екологічних служб

1 хв на прочитання22 Травня 2022, 19:00
Поділитись:

Немає підтверджень забруднення Азовського моря токсичними відходами з розбомбленого Росією заводу Азовсталь у Маріуполі. У цьому запевнив у ефірі загальнонаціонального телемарафону міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів Руслан Стрілець, пише Ліга.

За його словами, отримавши інформацію про таку загрозу від де-юре міської влади (місто повністю окуповане військами РФ із середини травня. — Прим. ред.), Мінекології звернулося до експертів та екологічних служб, і "всі найякісніші вчені працювали над цим питанням". Міськрада писала про "концентрований розчин сірководню".

"Ми не маємо такого підтвердження [про забруднення], тому що встановити, що там відбувається, дуже складно", – сказав Стрілець.

Він запевнив, що навіть у разі пошкодження захисної дамби та попадання води з дренажного каналу в море "істотних якихось змін та впливу на ситуацію в морі не відбудеться".

Міністр пояснив, що концентрація токсичних речовин внаслідок багаторазового розведення морською водою буде "значно нижчою за межу їх виявлення".

Стрілець повторив, що об'єктивно оцінити те, що сталося на території заводу, і потенційну шкоду екосистемі Азовського моря неможливо: потрапити на окуповану територію фахівці не можуть.

Раніше ми писали:Міндовкілля не може визначитися із ступенем забруднення моря, Маріуполь заблокований

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.