Догори
Дати відгук

Міндовкілля не може визначитися із ступенем забруднення моря, Маріуполь заблокований

Маріуполь залишається заблокованим

2 хв на прочитання19 Травня 2022, 19:46
Поділитись:

У Міністерстві довкілля наразі не можуть підтвердити, чи забруднене Азовське море розчином сірководню внаслідок обстрілу заводу «Азовсталь» у Маріуполі.

Про це на брифінгу повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, пише «Громадське радіо».

Маріуполь залишається заблокованим російськими окупантами. А для того, щоб об'єктивно оцінити наслідки російських бомбардувань «Азовсталі» для довкілля, потрібний безпечний доступ фахівців до міста.

«Поки що підтверджень, які б могли свідчити про забруднення акваторій (Азовського) моря, у нас немає», — сказав Стрілець.

Наразі українські фахівці, зокрема науковці, вивчають плани ліквідації надзвичайних ситуацій, які могли статися на заводі. Вони вивчають, яка речовина могла потрапити у воду та як вона могли вплинути на довкілля.

Після опрацювання наявної інформації у Міндовкілля обіцяють надати роз'яснення, щоб не поширювати фейки.

Морський біолог та експертка кліматичного відділу ГО «Екодія» Соф'я Садогурська також заявила, що для повної оцінки загрози потрібен доступ до району. Але вже зараз можна сказати, що бомбардування заводу загрожують біорізноманіттю моря — так, обстріли можуть зруйнувати дамбу, а отруйні води з відстійника — потрапити в море.

«Хоча сірководень, про який ідеться у повідомленні (міськради — ред.), не стійкий під час контакту з киснем, загалом він високотоксичний і небезпечний для риби та гідробіонтів. Його високі концентрації можуть створювати умови, що призведуть до заморів риби», — сказала нам науковиця.

Нагадаєо, вчора ми писали: Через витік сірководню ймовірна загроза повного вимирання флори і фауни Азовського моря(ФОТО) 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.