Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • У мережі з'явилися фотографії з нового російського підручника з історії — ось що він розповідає про агресію в Україні

У мережі з'явилися фотографії з нового російського підручника з історії — ось що він розповідає про агресію в Україні

Серед авторів підручника — онук сталінського соратника В'ячеслава Молотова.

2 хв на прочитання28 Травня 2023, 14:56
Поділитись:

Російські ЗМІ опублікували фотографії з нового підручника з історії цієї країни для 10-11 класів. У розділі, присвяченому російській агресії в Україні, повторюється багато тез пропаганди. Фотографії з'явилися у виданні SOTA, розповідає «Дзеркало».

Наприклад, у підручнику стверджується, що «США взяли курс на підрив позиції держав, здатних кинути виклик їхній гегемонії» (зокрема Росії). Нібито тиск на Москву постійно посилювався, а як «ударний кулак Заходу, націлений проти Росії, використовували Україну, яка опинилася <...> під повним зовнішнім управлінням з боку Вашингтона». Повторюються тези про героїзацію нацизму, європейські країни називаються «васалами» США тощо.

Стверджується, що в січні 2022 року стало відомо про підготовку на початку березня широкомасштабної операції із захоплення Донбасу і Криму.

«Росія була змушена вжити превентивних заходів», — стверджують автори підручника.

Також у книзі йдеться про західні санкції, які мали «розірвати на клапті» російську економіку, спричинити голод і товарний дефіцит. Про прагнення Заходу змусити Україну «воювати до останнього українця». Стверджується, що росіяни «згуртувалися на підтримку своїх збройних сил», а рейтинг Володимира Путіна перевищив 80 %.

Наприкінці розділу автори процитували слова зі звернення В'ячеслава Молотова, соратника Йосипа Сталіна, сказані в день нападу Німеччини на СРСР: «Наша справа права! Ворог буде розбитий! Перемога буде за нами!».

Підручник написали депутат Держдуми від «Единой России» В'ячеслав Ніконов і радник директора Федеральної служби охорони Сергій Дев'ятов.

Ніконов — онук В'ячеслава Молотова. Останній у 1939-му підписав пакт Молотова — Ріббентропа, який зробив СРСР союзницею нацистської Німеччини. Федеральна служба охорони — одна з російських спецслужб, яка займається захистом федеральних органів влади (насамперед президента Путіна).

Тимчасом російська пропаганда не може придумати, як виправдати співвідношення втрат 10:1 на користь українців — експерт.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Польща закликає Україну відкликати скаргу із СОТ щодо експорту збіжжя
1 хв на прочитаннягодина тому
Болгарія хоче передати ЗСУ несправні ракети: гарна ідея чи підстава
1 хв на прочитання5 годин тому
У Нідерландах назвали терміни передачі Україні літаків F-16
1 хв на прочитання6 годин тому
«Для мене це кровна помста»: Денис Прокопенко («Редіс») розповів, чому носить на плечі плакет Ухтинської Республіки
2 хв на прочитання13 годин тому
Дрони «Ахіллес» знищили техніку рф вартістю 7 млн доларів за один вечір
1 хв на прочитанняВчора
"Абрамси" вже в Україні: скільки танків прибуло
1 хв на прочитанняВчора
США можуть офіційно схвалити передачу Україні ATACMS: умови та терміни
1 хв на прочитанняВчора
Мирні переговори з Москвою повинні передбачати не тільки збереження кордонів України 1991 року, а й зміну кордонів РФ — експерт
1 хв на прочитанняВчора