Догори
Дати відгук

У Львові за допомогою високоточної візуалізації новоутворень проводять надскладні операції з видалення пухлин

Надсучасна та високоточна візуалізація новоутворень головного та спинного мозку уже активно використовується на практиці.

2 хв на прочитання16 Листопада 2021, 11:49
Хірургія Хірургія
Поділитись:

У Львівській лікарні швидкої допомоги говорять, що прийшла нова ера нейрохірургії.

Спеціалісти Центру нейрохірургії та неврології вперше провели втручання з використанням інтраопераційного УЗД-апарату BK-5000 відомої компанії BK Medical. Це надточний та один з останніх найкращих у світі УЗД-апарат, який забезпечує візуалізацію преміум класу для нейро- та загальної хірургії просто під час операцій. Про це ідеться у повідомленні Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

Приставляючи датчик такого апарату до відкритої ділянки мозку під час операції, нейрохірурги можуть чітко побачити межі пухлини, оцінювати її об’єм та локалізацію, а також ступінь ліквідації хірургом.

Серед прооперованих — уже чотири пацієнти. Інтраопераційний УЗД-апарат успішно допоміг визначити розташування новоутворення у 57-річного чоловіка із Самбірського району із підозрою на інсульт. Після операції у нього почали відновлюватись раніше порушені функції мовлення та рухів.

Так само успішно було видалено пухлину у шийному відділі хребта, яка стискала спинний мозок у 51-річного пацієнта з Рівненщини, а також новоутворення у правій лобній частці 51-річної жінки з Тернопільщини.

А виявлена у 52-річного чоловіка вроджена артеріовенозна мальформація — аномальне сплетіння розширених вен та артерій — потребувала потужної візуалізації. І саме завдяки BK-5000 хірурги змогли побачити локалізацію артерій і шляхи відтоку крові. Тож чоловік уже самостійно ходить.

Після операції пацієнти швидко повернулися до свідомості, а головне продовжують жити без жодних неврологічних порушень.

Щороку спеціалісти Центру нейрохірургії та неврології проводять понад 1000 оперативних втручань та приблизно 500 із них пов’язані із видаленням новоутворень.

Нагадаємо, як дізнатися, чи ослаблений імунітет і що потрібно дітям — радить науковиця.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.