Догори
Дати відгук

У Харкові від COVID померла 33-річна жінка, яка за кілька днів до цього народила дитину

Малюка передали до обласного перинатального центру.

2 хв на прочитання22 Квітня 2021, 09:30
У Харкові від COVID померла 33-річна жінка У Харкові від COVID померла 33-річна жінка
Поділитись:

Днями в Харкові жінка на восьмому місяці вагітності захворіла на ковід і потрапила у важкому стані до міського пологового будинку № 2. Вагітній терміново зробили кесарів розтин. Малюк народився з гіпоксією, тому немовля та маму терміново перевели до Обласної лікарні. Про це розповіла заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан. За її словами, жінка пізно звернулася до лікарів, маючи легеневу недостатність. Повідомляє KHARKIV Today.

Через декілька годин від ускладнень ковіду 33-річна породілля померла.

«Це жінка з Харківської області. Дитину ми передали до обласного перинатального центру, тому що малюк народився з гіпоксією, оскільки мати пізно звернулася, маючи легеневу недостатність», — заявила заступниця мера.

Це вже третя смерть породіллі від ковіду за останні три тижні у Харкові. Усі три жінки народжували саме в міському пологовому будинку № 2.

За словами заступниці мера, новонароджені двох інших жінок, які померли внаслідок коронавірусу, почуваються добре. Їх уже виписали додому.

«Ми виписали додому абсолютно здорових дітей, тому що вчасно зробили кесарів розтин. Перша дитина вчасно народилася, вага — 3,4 кг, друга — змушені були раніше строку зробити кесарів розтин, вага — 2,4 кг», — розповіла Світлана Горбунова-Рубан.

Чиновниця запевнила, що штат пологового будинку № 2 повністю укомплектований фахівцями, вони отримують зарплату вчасно та в повному обсязі. Штатних інфекціоністів у цьому пологовому будинку немає, як і в будь-якій інший міській лікарні. Але відколи заклад приймає хворих на ковід, тут по черзі чергують п'ять бригад інфекціоністів з обласних спеціалізованих установ, які щодня оглядають хворих і консультують лікарів.

Але багато містян впевнені, що у пологовому немає гарних фахівців із лікування ковіду, наслідком чого стільки смерті молодих матерів за такий короткий строк.

Тим часом у Дніпрі врятували породіллю та немовля: жінка мала чотири невдалі вагітності та втратила 2 літра крові.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.