Догори
Дати відгук

У Харкові через медичну помилку дівчинка народилась з інвалідністю (відео)

Лікарі частково визнали провину

2 хв на прочитання24 Вересня 2020, 07:17
Поділитись:

У Харкові батьки немовляти звинувачують місцевих лікарів у недбалості. Кажуть, вагітність тривала добре. Твердять, що медики з перинатального центру припустилися помилки під час пологів і через це дитина народилась із тяжкою інвалідністю. У дівчинки нема ковтального рефлексу, бо через нестачу кисню під час народження постраждав мозок. Повідомляє "ТСН".

Дівчинка з'явилася на світ передчасно — на 36-му тижні. Батьки навіть не встигли підписати договір з обраним лікарем. Тож, коли зненацька відійшли води, розповідає 32-річна Марина, у перинатальному центрі їх спочатку навіть не хотіли приймати. Але зрештою оглянули та поселили до палати. А вже за кілька годин у породіллі почалася кровотеча.

Врешті, після огляду жінку заспокоїли й відправили до палати. Потім, згадує Марина, її почало лихоманити, але лікарі все одно сказали чекати на перейми, які почалися о першій ночі. Жінці провели кесарів розтин. А потім — ошелешили.

"Сказали, що дитина у вкрай критичному стані. По шкалі Апгар у неї два. Мені лікар казав, що це через те, що плацента відшарувалася. Я кажу: "Так чому вона відшарувалася, чому не відстежили?", — каже батько дитини Олексій Мозуль.

У пологовому запевняють, що жінка сприйняла за кровотечу, було сукровицею після огляду. А коли ж кров пішла насправді, породіллю негайно прооперували. Але через відшарування плаценти дитині не вистачило кисню. Свою провину тут визнають частково. Бо кажуть, лікарі не направили пацієнтку на УЗД, а мали. Саме УЗД могло б показати відшарування плаценти тоді породіллі провели б кесарів розтин на кілька годин раніше. Й дитинка не залишалася так довго без кисню й могла з'явитися на світ цілком здоровою. 

"Попри те, що це був вихідний день, у нас є ургентні, чергові лікарі ультразвукової діагностики на дому. І треба було їх викликати, але вона не вселяла їм побоювань", — каже заступниця головного лікаря міського перинатального центру Гульнара Ломінадзе.

В результаті й через три місяці після пологів стан дитини стабільно-тяжкий. Вона навіть не може самотужки ковтати.

"Дитина потребує цілодобового лікарського нагляду і періодично вимагає кисневої підтримки, яка вмикається, в основному, в нічний час, коли дитина засинає", — розповіла заступниця головного лікаря міської дитячої лікарні Марина Кучеренко.

Як житиме дитя надалі, медики не беруться прогнозувати. Батьки написали заяву й поліція почала розслідування.

Нагадаємо, у Запоріжжі суд забрав 3-річну дівчинку в мами та віддав батьку іноземцю (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.