Догори
Дати відгук

У «Дії» тепер можна буде самостійно згенерувати COVID-сертифікат після вакцинації або ПЛР-тесту (ВІДЕО)

Українці починають масово генерувати сертифікати. Мінцифри намагається спростити цей процес. 

2 хв на прочитання02 Листопада 2021, 12:17
Дія Дія
Поділитись:

Міністр цифрової трансформації України заявив про запуск пунктів команди підтримки «Дії» з COVID-сертифікатами офлайн у Києві. Там мають підказати, як відразу після вакцинації самостійно згенерувати сертифікат. Зазначені пункти вже працюють у таких центрах вакцинації:

  • ‎ Центральний залізничний вокзал, пл. Вокзальна, 1
  • ‎ ТЦ River Mall, Дніпровська набережна, 12

«Українці починають масово вакцинуватись і генерувати сертифікати. Це втішні новини, адже що швидше люди вакцинуються, то швидше ми вийдемо з червоної зони та повернемось до нормального життя без обмежень. Вакцинація та сертифікати — це способи також втримати економіку країни, бізнесу — не закритись, а людям — почуватися у безпеці», — заявив Михайло Федоров.

Він також наголосив, що відтепер отримати COVID-сертифікат у «Дії» стало простіше — для цього більше не потрібен електронний підпис. Тепер треба зайти в застосунок чи портал, натиснути «Отримати сертифікат», і сертифікат згенерується. Відео — тут.

Тим часом у «Дії» в тестовому режимі відкрили функцію генерування COVID-сертифікатів для людей, які здали ПЛР-тест. Про це повідомляють у Мінцифри.

Наразі отримати сертифікат можна лише на підставі ПЛР-тестів із чотирьох лабораторій — «ДІЛА», «Ескулаб», «Смартлаб» і «Дніпролаб». Мінцифра спільно з МОЗ та НСЗУ активно працює над підключенням інших лабораторій до Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ). Згодом вони відображатимуться в застосунку. Інші лабораторії поступово долучатимуться до бета-тестування.

За посиланням можна зареєструватися на тестування для отримання сертифіката. Сертифікат діятиме 72 години з моменту здачі аналізу. 

Згенерувати його можна так само, як і COVID-сертифікат про вакцинацію. Після оновлення застосунку в PlayMarket, AppStore або AppGallery в Дії треба натиснути «Послуги», вибрати пункт «COVID-сертифікати» та натиснути «Згенерувати сертифікат». 

Далі треба надати згоду на отримання  даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії — і дані підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. Процес триває декілька хвилин.

Також ми розповідали, що громадський активіст виклав у соцмережах фото довідки про вакцинацію, купленої ним на залізничному вокзалі (ФОТО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.