Догори
Дати відгук

Сьогодні відзначають День плюшевого ведмежа Вінні-Пуха

Вінні Пух став одним з найвідоміших героїв дитячої літератури XX століття.

2 хв на прочитання18 Січня 2022, 11:42
Поділитись:

Дата обрана не випадково - цього дня   народився автор книги про нього Алан Мілн. І нехай свято не є офіційним, воно дає привід кожному познайомитись із зворушливою історією створення казкового персонажа.

Як відомо з найпопулярнішої версії, влітку 1921 Мілн подарував плюшевого ведмедя своєму синові на день народження. Іграшка так сильно сподобалася дитині, що він майже ніколи не розлучався з нею. Як вважається, саме син та його плюшеве ведмежа стали прототипами майбутніх казкових героїв.  

На іншу думку, прообразом Пуха стала не іграшка Крістофера Робіна, а плюшеве ведмежа на ім'я Ворчун сина художника Ернеста Шепарда.

Ще одна версія свідчить, що прототипом казкового ведмежа стала ведмедиця в Лондонському зоопарку, яку туди переселили під час Першої світової війни. Її назвали Вінні, за місцем народження – озером Вінніпег. Саме в зоопарку з клишоногою познайомився маленький Крістофер Робін Мілн, який згодом перейнявся любов'ю до бурого звіра. Ставлення сина до ведмедиці, яку він часто відвідував і пригощав смаколиками, надихнуло Мілна-старшого почати писати розповіді про Вінні-Пуха та його друзів.

Перша розповідь про Вінні під назвою «Неправильні бджоли» була опублікована в лондонській газеті «Вечірні новини» на Різдво у 1925 році. Перша ж книга вийшла роком пізніше і включала вже десять історій про непосидючого ведмежа і його компанію. Пізніше, 1928 року, вийшла ще одна книга — «Будинок на Пуховому узліссі», куди увійшли ще десять історій про Вінні.

Згодом Вінні Пух став одним з найвідоміших героїв дитячої літератури XX століття. Цикл про Вінні-Пуха затьмарив усю досить різноманітну й популярну свого часу дорослу творчість Мілна. Усі його спроби вирватися з лап іграшкового ведмедя виявилися безуспішними. Сам Мілн тяжко переживав такий збіг обставин, адже не вважав себе дитячим письменником.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.