Догори
Дати відгук

У Чорнобилі побачили два рідкісних види гарних птахів (фото)

1 хв на прочитання25 Листопада 2020, 23:12
Поділитись:

У Чорнобилі науковці помітили два види червонокнижних хижаків та розповіли про це на сторінці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Перший — це боривітер звичайний. У Чорнобильському заповіднику помічена його найбільша гніздова популяція на Українському Поліссі. Цей хижий птах гніздується лише в різноманітних спорудах – мостах, фермах, багатоповерхових будинках.

"У м. Прип’ять постійно живе 6-8 пар цього виду сокола. Загалом на заповідній території гніздується близько 70 пар боривітрів. Живляться вони дрібними гризунами, ящірками, інколи полюють на дрібних птахів і великих комах. в жовтні останні птахи залишають Заповідник і відправляються в південні регіони, де й зимують. Повертаються в зону відчуження у другій половині березня"- розповідають вчені.

А ось побачити орлана-білохвоста в зоні велике везіння, адже тут мешкає не більше десятка пар найбільшого птаха Європи. Існування орлана-білохвоста міцно пов’язане з різноманітними водоймами та, одночасно, лісовими масивами – хоча б невеликими, але зі старими й розлогими деревами. Адже цей великий хижий птах – відмінний риболов, якому дерева потрібні для гніздування.

"На території Чорнобильського заповідника орлани почуваються дуже добре. Є тут і гарні ліси, і досить водойм з усілякою живністю, а, головне, не турбують люди. Ось такого дорослого красеня спіймав у фотооб’єктив поблизу ставка-охолоджувача ЧАЕС Сергій Домашевський", - повідомили дослідники.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як винахідник Ілон Маск став другою найбагатшою людиною світу (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.