Догори
Дати відгук

У 2022 році видатки на охорону здоров’я зростуть до 224 млрд гривень — Мінфін

У пріоритеті — програма медичних гарантій.

2 хв на прочитання05 Жовтня 2021, 17:09
Фото:
Асоціація міст України Фото: Асоціація міст України
Поділитись:

В Україні бюджетні видатки на охорону здоров’я постійно зростають. Зі 128 млрд грн у 2019 році вони зросли до 198 млрд грн у поточному році, а на 2022 рік планується збільшення цих видатків до 224 млрд гривень. Про це повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев під час виступу на стратегічній сесії з питань фінансування системи охорони здоровʼя Всесвітньої організації охорони здоров’я, де перебуває у складі української делегації під час робочої поїздки до Барселони.

«Збільшується частка фінансування сфери охорони здоров’я через програму медичних гарантій з 58 % у 2019 році до понад 70 % у 2022 році. Ми очікуємо, що найближчим часом цей показник продовжить зростати та все більше медичних послуг для населення буде замовляти НСЗУ в межах програми медичних гарантій», — зазначив Роман Єрмоличев.

Наступного року у проєкті бюджету закладені такі пріоритетні напрями розвитку системи охорони здоров’я:

  • програма медичних гарантій — 157,5 млрд грн;
  • надання високоспеціалізованої медичної допомоги та централізована закупівля ліків — 19,1 млрд грн;
  • розвиток системи громадського здоров’я, зокрема закупівля вакцин від COVID-19, — 6 млрд грн;
  • придбання спеціалізованого медичного обладнання — 2,7 млрд грн;
  • підтримка регіональних закладів охорони здоров’я — 2,4 млрд грн;
  • продовження розвитку трансплантації в Україні, що дає змогу зменшити кількість пацієнтів, які направляються на лікування за кордоном.

«Для Мінфіну завжди пріоритетом є ефективність використання бюджетних коштів. Для сфери охорони здоров’я — це означає якість і доступність медичних послуг для громадян як у великих містах, так і в селах. Також важливим завданням є долучення до програми медичних гарантій загальнодержавних закладів охорони здоров’я для створення єдиного медичного простору», — зауважив насамкінець Роман Єрмоличев.

Серед інших питань під час стратегічної сесії обговорювалась можливість підтримки ВООЗ Уряду України на наступному етапі реформ фінансування системи охорони здоров’я.

Нагадаємо, що Кабмін затвердив держбюджет-2022.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.