Догори
Дати відгук

Ціни на фрукти та ягоди побили історичний рекорд

Про це розповіли в Українській плодоовочевій асоціації

3 хв на прочитання03 Червня 2020, 20:31
Поділитись:

Ціни на фрукти та ягоди в Україні піднялися до історично високого рівня унаслідок негативного впливу погодних умов на врожай. Про це повідомляє пресслужба Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

"Попри зниження доходів споживачів унаслідок коронакризи, ціни на фрукти та ягоди на ринку України знаходяться на історично високих рівнях", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільше, станом на початок червня, зросли оптові ціни на суницю садову (полуницю) - в середньому у 2,6 раза. Кілька хвиль заморозків, остання з яких була у другій половині травня, знищили значну частину врожаю.

"Тому пропозиція суниці різко знизилася у порівнянні з торішнім показником, а ціни, відповідно, залишаються високими. Ситуація ускладнюється прохолодною і похмурою погодою в більшості виробничих регіонів, що відтягує сезон дозрівання ягоди", - зазначається у повідомленні.

Крім того, постраждає експорт полуниці.
«Зниження врожаю суниці садової та високий рівень цін можуть мати негативний вплив на перспективи експорту цієї ягоди в замороженому вигляді. Найімовірніше, пропозиція сировини для заморозки в цьому році знизиться. Крім того, за нашими даними, «заморозчики» будуть дуже обережно підходити до ціноутворення на свіжу суницю садову, оскільки на ринку і зараз достатньо пропозицій продукції врожаю 2019 року, а Єгипет і Марокко і зараз продають залишки замороженої ягоди за низькими цінами», – зазначає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

Так само різко в Україні подорожчала й черешня — основна частина її врожаю загинула через приморозки. Ціни на яблука залишалися високими протягом усього сезону через скорочення виробництва у 2019 році. Зазначається, що на сьогодні запаси яблук у сховищах українських садівників практично вичерпані, а на ринку домінують імпортні яблука, ціни на які високі через попит в Європі. Ціни на груші за рік зросли на 30-35%, і зараз на українському ринку ці фрукти переважно імпортні. 

Повідомляється, що з екзотичних фруктів найменше зросли ціни на банани – лише на 2-4% за рік. Ціни на лимони зараз у середньому на чверть вищі, ніж торік, а на апельсини – вищі на 40%. Попит на ці фрукти різко зріс у розпал епідемії коронавірусу, тому ціни на них залишаються доволі високими. Очікується, що найближчим часом на ринку України збільшиться пропозиція імпортних абрикосів з Туреччини, Узбекистану та Іспанії.

"На жаль, сади абрикосів в Україні також сильно постраждали від приморозків, і врожай власних кісточкових фруктів буде дуже низьким. Природно, що очікувати низьких цін на абрикоси в цьому сезоні також не варто", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, "золоті" черешня та абрикоси: яка ціна буде на фрукти в розпал сезону.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.