Догори
Дати відгук

Ціни на абрикоси цьогоріч "кусатимуться"

Оператори ринку очікують, що ціни на абрикос протягом цього сезону утримаються на значно вищому рівні у порівнянні з показниками минулого року.

2 хв на прочитання09 Липня 2020, 12:33
pixabay pixabay
Поділитись:

Українська продовольча асоціація інформує  про значне зниження врожаю кісточкових в результаті квітневих та травневих заморозків.  А також про досить високі ціни на такий доступний для українців  фрукт як абрикос.

Ідеться про те, що через несприятливі погодні умови сезон місцевих абрикосів цьогоріч в Україні розпочався в середньому на 8-10 днів пізніше ніж в 2019 році. Наразі українські абрикоси реалізовуються в середньому по 25 грн/кг, роком раніше гуртові ціни коливалися приблизно в тому ж ціновому діапазоні.

Водночас  деякі фермери взагалі говорять по втрату 100% урожаю абрикосів. Оператори ринку очікують, що ціни на абрикос протягом цього сезону утримаються на значно вищому рівні у порівнянні з показниками минулого року.

“Сьогодні, в Україні не існує місцевих брендів абрикоса, які б реалізовували свою продукцію в індивідуальній упаковці через роздрібні мережі. Більш того, виробники майже не дивляться в бік інтенсивних технологій вирощування абрикосів, які не тільки є економічно вигіднішими, але й дозволяють вирощувати фрукти найвищої якості, – коментує ситуацію директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва. – Відповідно, сьогодні на ринку України переважає імпортна продукція, якість якої на порядок вища у порівнянні з українською. Тому не дивно, що споживачі віддають перевагу саме завезеному з інших країн абрикосу, і готові платити більше за якісну продукцію”.

В асоціації нагадують, що минулого року Україні довелось імпортувати 7,4 тис. тонн абрикосів, на суму 5,9 млн. доларів США. Основними країнами постачальники виступили Греція, Іспанія, Молдова, Узбекистан та Туреччина.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
В Одесі на світ з’явилися пташенята чорних лебедів (ФОТО)
1 хв на прочитання17 хвилин тому
Вчені розкрили причини появи червоних родимок на тілі
1 хв на прочитаннягодина тому
Лісівник на Одещині «напродавав» деревини на кримінальне провадження за хабарництво (ФОТО)
1 хв на прочитання2 години тому
В Укргідрометцентрі повідомили, де найближчими днями очікувати затоплення: оголошено ІІ рівень небезпеки
1 хв на прочитання3 години тому
У МОЗ назвали точну кількість трансплантацій, які були проведені з початку року в Україні
3 хв на прочитання5 годин тому
Україна приєднується до Мінаматської конвенції про ртуть - Стрілець
2 хв на прочитання6 годин тому
Ці 7 видів чаю допоможуть вам прожити довше
1 хв на прочитання7 годин тому
Звичка їсти кашу на сніданок може значно шкодити здоров’ю: пояснення дієтологів
2 хв на прочитання8 годин тому