Догори
Дати відгук

Система охорони від пожеж існує тільки у 72% лісів - REEFMC

Експерти радять Кабінету Міністрів вжити невідкладних заходів з виправлення ситуації

2 хв на прочитання28 Квітня 2020, 16:08
фото ДСНС фото ДСНС
Поділитись:

Найкращу пожежну статистику має у своєму розпорядженні Державне агентство лісових ресурсів України для лісів підвідомчих підприємств, проте вона не є офіційною та відкритою.

Відповідно, відносно цілісна та контрольована система охорони лісів від пожеж існує тільки у 72% лісів України, підпорядкованих Держлісагенству, а у решті лісів її рівень переважно незадовільний та неконтрольований, за одиничними виключеннями. Про це у своєму звернення до вищих ешелонів влади заявляє Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж (REEFMC).

"Агролісгоспи та лісові підприємства інших відомств (28% лісів України) знаходяться поза увагою та державним контролем, з точки зору пожежної статистики, готовності до пожежонебезпечного періоду та заходів з недопущення та гасіння пожеж", - кажуть фахівці Центру.

Установи природно- заповідного фонду України не мають цільового фінансування охорони лісів від пожеж, не мають адаптованих до цілей управління біорізноманіттям настанов щодо заходів з попередження та гасіння пожеж та, у більшості, не мають достатніх протипожежних сил та засобів. 

Експерти радять Кабінету Міністрів вжити невідкладних заходів з виправлення ситуації.

"Треба розробити міжвідомчу систему гасіння великих пожеж, в тому числі, мобілізації сил та засобів, визначити функціональні обов’язки керівника гасіння та виконавців, сформувати систему управління гасінням, безпеки лісових пожежних, вибору стратегії та тактики гасіння, порядку оперативного фінансового, матеріального, картографічного, метеорологічного, продовольчого, медичного, побутового забезпечення, зв’язку, повідомлення місцевих жителів та їх евакуації. Уточнити положення про створення оперативного штабу ліквідації пожежі та відомчих штабів", - вважають фахівці.

Нагадаємо, з 2016 року припинене будь-яке державне фінансування охорони лісів від пожеж в Україні, що призвело до втрати, в першу чергу, у південно-східних областях, кваліфікованих кадрів в лісгоспах. 

Як ми вже повідомляли, Регіональний Східноєвропейський центр моніторингу пожеж (REEFMC) звернувся до президента України, Кабміну, місцевих органів влади, бізнесу, громадян, земле- та лісо-користувачів щодо надзвичайної ситуації з лісовими пожежами в Україні. Фахівці центру провели аналіз причин катастрофічних цьогорічних пожеж та розповіли, що треба зробити, аби запобігти таким ситуаціям надалі.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Правоохоронці прийшли з обшуками до Авакова та Коломойського
1 хв на прочитання7 годин тому
СБУ викрила посадовця Міноборони на розтраті понад 100 млн грн державних коштів
1 хв на прочитання7 годин тому
УП
Мільйон доларів, соболина шуба та годинник Breguet: у в.о. голови податкової служби Києва виявило список бажань
2 хв на прочитання7 годин тому
В Миколаївській області зведуть оптовий овочевий ринок
1 хв на прочитання8 годин тому
В організаторів п’яних вечірок, де кривдили і принижували дівчат, проводять обшуки (ФОТО)
3 хв на прочитання8 годин тому
Росія не дотримується угоди про ядерну зброю, — США
3 хв на прочитання8 годин тому
Вибираємо якісний чай: секрети виробників напою, про які ви не знали
3 хв на прочитання9 годин тому
Щороку помирає близько мільйона дітей у світі: МОЗ нагадує про пневмокок
1 хв на прочитання10 годин тому