Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • Суд арештував майно підприємця, який зрубав 150 тисяч дерев для облаштування карʼєру 

Суд арештував майно підприємця, який зрубав 150 тисяч дерев для облаштування карʼєру 

Під час засідання прокуратура вимагала арештувати вилучене у нього майно та ділянки

1 хв на прочитання20 Лютого 2022, 11:53
Поділитись:

Березівський районний суд Одеської області наклав арешт на автомобіль та бензопили підприємця, який вирубав у селі Костянтинівка майже 150 тисяч дерев, які у 2007 році висадили в рамках програми "Ліси України", пише Суспільне.

Суд почав розгляд справи щодо вирубки 30 гектарів лісу у селі Костянтинівка. Йдеться про дерева, що росли на 22 земельних ділянках. Справу кваліфікували за ч. 2 ст. 246. Підозрюваний у вирубці лісу – приватний підприємець та власник цих земель Андрій Ковальський. Під час засідання прокуратура вимагала арештувати вилучене у нього майно та ділянки.

Суддя Андрій Панчишин задовольнив клопотання частково, наклавши арешт на вантажний автомобіль та на дві бензопили. Підозрюваний у справі Андрій Ковальський від коментарів Суспільному відмовився, посилаючись на зайнятість.

Загалом на території спиляли приблизно 150 тисяч дерев. Оскільки після висадки дерев цільове призначення ділянок не змінили, це призвело до того, що землі за документами проходили як рілля. Там росла кримська сосна та біла акація, розповів еколог Владислав Балінський. За його словами, акації із часом регенерують, а сосни повністю відновитися не зможуть:

"Ці дерева, на жаль, голонасінні, вони не підрізаються й в них регенерація розвинена дуже погано, тому ці дерева вже ніколи не стануть нормальними. Вони пустять, звичайно, гілки заміщення, але це вже будуть чагарники".

Раніше ми писали, що На Одещині зрубали 150 тисяч дерев для розробки незаконного карʼєру 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.