Догори
Дати відгук

Столичні комунальники знищили озеро, замурувавши його в бетон

І це ж саме роблять з річкою Сирець

2 хв на прочитання30 Серпня 2020, 17:17
Поділитись:

Комунальники зі столичного КП «Плесо» замурували в бетон ще один природний об’єкт – озеро Мале або Пташине. Екологи з Київського еколого-культурного центру стверджують, що це практично знищить унікальну екосистему водойми.

В КЕКЦ звертають увагу, що у озера віднедавна з'явилися бетонні береги, і стверджують, що це означає смерть озера.

«Незрозуміло навіщо КП «Плесо» вирішило бетонувати береги цього невеликого озера. Для чого на кілька метрів у висоту берега озера були обкладені камінням з арматурою. Це називається габіони. Таким чином живе озеро перетворено в неживий басейн», - йдеться на сторінці КЕКЦ у Facebook.

Там додають, що уся живність озера не може існувати поряд з бетоном.

«Рибі потрібно нереститися в очеретах біля берега. Камиш знищений. Замість цього габіони. Черепахам потрібно виповзти на пісок і відкласти яйця. Це стало неможливим. У габіони відкладати яйця вони не навчилися. Качки і водяні курочки гніздяться в очереті. У габіонах вони гніздитися не вміють. Їжачки, білки, бродячі собаки, коти втамовують літню спрагу в озері. Через габіони вони перелізти не можуть. А якщо і перелізуть - впадуть в озеро і загинуть. Та що там собаки і коти - життя і здоров'я маленьких дітей тепер опинилося під загрозою», - пишуть активісти.

Таким же чином, стверджують екологи, в КП «Плесо» «облагороджують» і річку Сирець.

«В кінці травня 2020 року в заповідному об'єкті - парку «Сирецький гай» КП «Плесо» нагнало кілька бульдозерів і почало земляні роботи в руслі річки Сирець. Планується усі її береги, а частина русла річки поки що природна, закласти в габіони. Цікаво, що Плесо наплювало на Сезон тиші, який в Україні проводиться з 1 квітня по 15 червня і в цей час в природі не можна проводити галасливі будівельні роботи. Річка Сирець в своєму природному руслі досить мальовнича, тут живе маса птахів, комах, і закувавши її в габіони або бетон Плесо її остаточно вб'є», - стверджують екологи.

Ми повідомляли про те, як ці ж комунальники нищать колонію ластівок у столичному Гідропарку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost