Догори
Дати відгук

Голова Держекоінспекції: Стан лабораторій ДЕІ "сумний"

Не вистачає сучасних приладів та реактивів

1 хв на прочитання11 Червня 2020, 15:13
Поділитись:

Лабораторії Державної екологічної інспекції наразі не готові у повному обсязі виконувати свої функції екологічного контролю. Про це, відповідаючи на запитання GreenPost на прес-конференції сьогодні, 11 червня 2020, заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

«Стан справ не дуже приємний. Сформовано бюджетний запит на реагенти та обладнання», сказав Андрій Мальований.

GreenPost питав чи готові  лабораторії ДЕІ до виконання своїх функціональних обов’язків та як саме буде здійснюватись доставка проб води у разі забруднення або аварійних ситуацій з усіх наявних портів та прибережних зон, враховуючи відстані і час, визначений законодавством для доставки проб (3 години).

Нагадаємо, що парламент за пропозицією уряду скоротив фінансування природоохоронних заходів у Державному бюджеті. У статті "Здійснення природоохоронних заходів, зокрема, з покращення стану довкілля" - повністю зняли УСІ видатки із загального фонду (450 млн грн). Залишилося трошки більше 3,5% від попередньо запланованої суми.

Також пан Мальований зазначив, що ДЕІ не займається моніторингом стану води, ці обов’язки покладено на Державне агентство водних ресурсів.

Нагадаємо, що з 2019 року Україна почала переходити на європейські принципи моніторингу вод. Дослідження українських водойм за новими європейськими стандартами – це можливість діагностувати реальні загрози для водойм України.

Для цього Державне агентство водних ресурсів створює сучасну приладову базу. Її основу складуть чотири лабораторії. Три вже створено – у Західному регіоні (у Івано-Франківську), Східному (у Слов’янську), Північному (у Вишгороді). Буде ще одна у Південному, в Одесі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.