Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Стало відомо, які переваги отримає Україна після прийняття закону про Смарагдову мережу

Стало відомо, які переваги отримає Україна після прийняття закону про Смарагдову мережу

Йдеться про бонуси у сфері охорони біорізноманіття та господарської діяльності.

1 хв на прочитання05 Травня 2021, 11:45
Юлія Овчинникова розповіла про переваги Смарагдової мережі для України Юлія Овчинникова розповіла про переваги Смарагдової мережі для України
Поділитись:

Збереження біорізноманіття та розвиток економіки — такі переваги матиме Україна після того, як парламентарі у ВР підтримають законопроєкт про створення Смарагдової мережі. Про це в інтерв'ю порталу «Слуга народу» розповіла членкиня Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Юлія Овчинникова

«Переваги отримає як природа України, завдяки збереженню біорізноманіття, так і економіка — бо чітка та прозора процедура ведення господарської діяльності в межах Смарагдової мережі необхідна тим підприємствам, які експортують свою продукцію до ЄС або отримують міжнародні інвестиції та зобов’язані дотримуватись найвищих екологічних стандартів», — сказала Овчинникова.

Політик додала, що законопроєкт також змінить підхід до охорони природи. На відміну від територій природно-заповідного фонду на територіях Смарагдової мережі охороняється не територія в цілому, а конкретні визначені види та оселища. Це дає змогу поєднати збереження природи та господарську діяльність. 

Зараз в Україні налічується 377 особливо цінних територій з унікальними видами тварин і рослин. Це старі ліси, болота, степові балки та морські узбережжя. 

Загалом під охорону потрапляють 107 видів птахів, 122 види інших тварин (серед них лише 26 видів ссавців та 28 риб, решта — безхребетні, рептилії та амфібії) та 116 типів природних оселищ.

Як ми писали раніше, наприкінці 2020 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 4146 «Про територію Смарагдової мережі».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.