Догори
Дати відгук

Стало відомо коли до України прибуде Благодатний вогонь з Єрусалиму

Православна церква України (ПЦУ) отримає Благодатний вогонь з Єрусалиму на Великдень - у неділю зранку.

1 хв на прочитання01 Травня 2021, 19:30
Фото: УНІАН Фото: УНІАН
Поділитись:

Благодатний вогонь з Єрусалиму надійде до Михайлівського собору у столиці.  Про це повідомив речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський та Ніжинський Євстратій Зоря у Фейсбуці.

“Привезення до Михайлівського Золотоверхого собору Києва Святого Світла очікується приблизно о 10 годині ранку 2 травня, завдяки звичайному авіарейсу”, - написав він.

За його словами, церква шанує Святе Світло як видимий знак благословення від Гробу Господнього. Але, зауважив Зоря, цілком очевидним є, що сутність і значення Великодня не можуть і не повинні зосереджуватися на привезенні та поширенні Святого Світла.

“Тим більше, дещо блюзнірське є у намаганнях до Святого Світла прив‘язати визнання або заперечення дії благодаті Божої в Церкві - так, ніби Православ‘я є “релігією вогнепоклонників”, - сказав він.

Архієпископ нагадав, що звичай привозити Святе Світло у ніч Великодня - зовсім новий, він виник лише завдяки встановленню авіаперельотів. І тому немає жодної справді вагомої потреби витрачати шалені кошти на чартерні рейси, особливо в час пандемії, щоби на кілька годин раніше привезти Святе Світло. 

До слова, не слід забувати що зустріти та відсвяткувати Великдень можна екологічно. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.