Догори
Дати відгук

Стало відомо, хто більше за всіх забруднює Дніпро

Серед лідерів - житлово-комунальні господарства у великих містах

1 хв на прочитання18 Вересня 2020, 13:24
Фото: 24 канал Фото: 24 канал
Поділитись:

Головне джерело питної води в Україні - річка Дніпро - найбільше потерпає від діяльності житлово-комунального господарства. Такі висновки оприлюднила завідувачка відділу гідрохімії Українського гідрометеорологічного інституту Наталя Осадча.

Страждає не лише сам Дніпро, але й річки суббасейну Середнього Дніпра та чотири водосховища Дніпровського каскаду: Київське, Канівське, Кременчуцьке та Кам’янське. 

54% речовин-забруднювачів потрапляє до суббасейну Середнього Дніпра з продуктами діяльності ЖКГ. На 46 % забруднєю поверхневі води населення. Найменша частка припадає на промисловість - 1,4%. 

“Найбільша проблема - це збільшення кількості фітопланктону, яке провокує потрапляння у воду певних речовин. Синьо-зелені водорослі теж відмирають, опускаються на дно й починають розкладатися, використовуючи для цього кисень з води”, - зауважила Наталя Осадча

Серед міст-лідерів, які скидають у воду органічні забрудники, Київ, Полтава, Черкаси, Житомир,Суми, Кременчук, Біла Церква та Бровари.

Нагадаємо, що в Дніпрі плаває цілий острів зі сміття. А потрапляє шкідливий пластик туди із Кривого Рогу річками Інгулець і Саксагань. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.